Ulaşım

Mahsur kalan turist dolu otobüs kurtarıldı

 

KAYSERİ (1HA) – Tatil için geldikleri Kayseri’de, İncesu’ya bağlı Tekke Dağı’na çıkarken yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan turist kafilesi, İncesu Belediyesi ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı.

Tatil için geldikleri Kayseri’de, Endonezyalı turistlerin bulunduğu otobüs, İncesu’ya bağlı Tekke Dağı’na çıkarken yoğun kar yağışı nedeniyle yolda kaldı. İhbar üzerine, İncesu Belediyesi ekipleri, kepçe yardımı ile kapanan yolu 20 dakika süren çalışmayla açtı. Turist dolu otobüs belediye ekiplerinin açtığı yol çalışması sonucu anayola çıkarıldı.

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Tatil için geldikleri Kayseri’de Tekke dağına giderken yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan Endonezyalı turistlerin bulunduğu otobüs belediyemizin fedakar çalışanlarının gayreti ile kurtarıldı. Turistlerimize geçmiş olsun dileklerimi sunarken, soğuk hava ve kar yağışı altında çalışmalarını sürdüren mesai arkadaşlarıma gayretleri için teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu