Etkinlik

Kuşaklararası Resim Sergisi Açıldı

Talas’ta Ressam Hasan Gürpınar ve yakınları tarafından hazırlanan “Kuşaklararası” resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Talas Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen sergide Hasan Gürpınar, Ayşe Gürpınar, Hüseyin Gürpınar ve Elif Hatice Toksarı tarafından hazırlanan resimler görücüye çıktı. Talas Belediyesi Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’de açılan sergide 38 tablo, 3 seramik duvar panosu ve 6 adet seramik form, sanat severlerle buluşuyor.

KAYSERİ, SANAT MERKEZİ
Sergi hakkında bilgiler veren Ressam Hasan Gürpınar, “Sergimizin açılışını sanatseverler ile bugün gerçekleştirdik. Usta çırak ilişkisinin anlatıldığı sergimizde, aile boyu yaptığımız çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunduk. Aile büyüğü olarak ben, oğlum, kızım ve torunumun çalışmaları yer alıyor. Kayseri ticareti ile bilinen şehir olmasının yanı sıra diğer özellikleri de görmezden gelinmemeli. Kayseri bir sanat merkezi. Kayseri’de çok farklı ustalar ve sanatçılarımız var. Daha çok destek verilirse bu şehirde yapılamayacak hiçbir şey yok. Kütüphanenin alt katında olan sergimize gençlerde ilgi gösteriyor ve bu bizi umutlandırıyor. Sanatla ilgilenen ya da ilgilenmeyen tüm Kayserili vatandaşlarımızı sergimize davet ediyoruz. Ayrıca Talas Belediye’mize verdiği destek için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

‘Kuşaklararası’ resim sergisi 19 Ocak 2022 (Çarşamba) gününe kadar açık kalacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu