Fotoğraflı (4)
3:12

Kurbanlıklar bayrama hazır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’de Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Erkilet Bülbülpınarı mevkiinde kurulan Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde kurbanlık hayvanlar alıcısını bekliyor. Bu yıl küçükbaş kurbanlıklar 10-12 bin liradan başlıyor büyükbaş kurbanlıklar ise kilogramına göre 200 bin liraya kadar yükseliyor.

 

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurbanlıklar hazırlandı. Erkilet Bülbülpınarı mevkiinde Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde besiciler kurbanlık hayvanları satış için hazırladı. Besici Orhan Kaya, “Fiyatlarımız kurbanlığın kilogramına göre değişiyor. 18-22 bin lira arasında değişiyor. Bu yıl biraz daha sakin geçiyor ancak sanırım ilerleyen günlerde hareket olacaktır. 105 tane kurbanlığımızdan 35’ini sattık. Kurbanın kurbanlık vasfını yerine getirmesi lazım, yaşı önemli. Mutlaka alan kişi gözlerini ve vücudunu kontrol etmelidir” diye konuştu.

Besici Turan Başpınar, “Sivas’tan geldik. Besi değil yaylım malı satıyoruz, kuzular 10-12 bin lira, koyunlar 13-14 bin lira olarak satılıyor ancak kilogramına göre değişiyor. Kurban Bayramına birkaç gün kala satışlar hızlanır, şehir merkezinde yaşayanlar kurbanlığı koyacak yer bulamayacakları için biraz daha geç alabiliyorlar” şeklinde konuştu.

Besici Ahmet Polat, “1 ay önce mallar güzel satılıyordu ancak son 1 haftadır piyasada düşüş var. Pek talep yok neyi bekliyorlar anlamıyorum, vatandaşa çağrımız kurbanlarını vaktinde gelip değeri ile almalarıdır” ifadelerini kullandı.

Besici Barış Yılmaz ise, “4 yıldır bu pazara geliyoruz, kurbanlık satışında düşüşler oldu, vatandaşların alım gücü düştü. Büyükbaş fiyatları 80 bin lira ile 180 bin lira arasında değişiyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen