Kumar oynayan kişilere 12 bin 733 lira ceza

Site Kapak Fotoğrafı (2)

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de polis ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 7 kişiye ‘kumar oynama’ suçundan 12 bin 733 lira para cezası kesildi.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda Kocasinan İlçesi Yavuzlar Mahallesi Gençosman Caddesinde faaliyet gösteren kahvehanede yapılan denetimlerde işyeri içerisinde 5 şahsın kumar oynadıkları tespit edildi. Kahvehanede yapılan aramada 1 adet zar, 1 adet kırmızı renkli kapak, 1 adet çay bardağı ve 3 bin 300 lira kumardan elde edildiği düşünülen para ele geçirildi. İşyeri sorumlusu hakkında ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak’ suçundan adli işlem başlatıldı.
Bir diğer operasyonda ise Melikgazi İlçesi Tacettinveli Mahallesi Bayram Sokak’ta faaliyet gösteren kahvehanede yapılan denetimlerde işyeri içerisinde 2 şahsın 2 adet zar, 1 adet zar atmak için kullanılan ahşap kap, 1 adet özel fayans, 16 adet turuncu renkli pul ve 140 lira para ile kumar oynadığı tespit edildi. İşyeri sorumlusu hakkında ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlamak’ suçundan adli işlem başlatıldı.
Her iki olayla ilgili kumar oynadıkları suçlamasıyla toplam 7 şüpheliye toplamda 12 bin 733 lira para cezası da uygulandı.

Exit mobile version