Asayiş

Kumar baskınında 7 kişiye 12 bin 773 lira ceza

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de polis ekiplerince düzenlenen operasyonla kumar oynayan 7 kişiye 12 bin 773 lira para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kumar oynayan ve oynatan kişilere yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda Mimarsinan Mahallesi Billur Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Mevlevi Caddesi üzerinde bulunan batakhanelere baskın yapıldı. Mimarsinan Mahallesi Billur Caddesi üzerinde bulunan kahvehanede bir masa etrafında toplam 3 kişinin 104 oyun kağıdı, 1 yaz-boz ve 160 lira para ile oyun oynadıkları tespit edildi. İşyerini çalıştıran bir kişiye kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan şüpheli olarak adli işlem başlatıldı. Kumar oynayan 3 kişi hakkında ise Kabahatler Kanunu gereğince idari yaptırım kararı uygulanarak toplam 5 bin 457 lira para cezası kesildi.

Cumhuriyet Mahallesi Mevlevi Caddesi üzerinde bulunan ruhsatsız işyerinde ise kumar oynandığı öğrenilmesi üzerine operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 4 kişinin 104 oyun kağıtları, 21 tane kırmızı renkli pul, 1 tane alacak verecek defteri ve 160 lira para ile kumar oynadıkları tespit edildi. İşyerini çalıştıran kişiye ‘kumar oynanması için yer ve imkan sağlama’ suçundan şüpheli olarak adli işlem başlatıldı. Kumar oynayan 4 kişi hakkında ise Kabahatler Kanunu gereğince idari yaptırım kararı uygulanarak toplam 7 bin 276 lira para cezası uygulandı.

Her iki kumar olayında toplam 7 kişiye 12 bin 773 lira para cezası kesilirken, oyun masalarından ele geçirilen toplam 340 lira para Kabahatler Kanunu gereğince mülkiyeti kamuya geçirilmesi için ilgili birimlere teslim edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu