Asayiş

Kumar baskınında 29 bin 104 lira para cezası uygulandı

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de polis ekiplerince düzenlenen operasyonla kumar oynayan 16 şahsa toplam 29 bin 104 lira para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kumar oynayan ve oynatan şahıslara yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda ekipler, Mimarsinan Mahallesi Keltik Sokakta ve Gevher Nesine Mahallesi Yelkenli Sokakta bulunan batakhanelere baskın yapıldı. Mimarsinan Mahallesi Keltik Sokakta bulunan Kahvehanede bir masa etrafında toplanan toplam 5 şahsın 104 oyun kâğıdı ve 70 lira para ile oyun oynadıkları tespit edildi. İşyerini çalıştıran bir şahsa kumar oynaması için yer ve imkân sağlama suçundan şüpheli olarak adli işlem başlatıldı. Kumar oynayan 5 şahıs hakkında ise toplamda 9 bin 95 lira para cezası uygulandı.
Gevher Nesine Mahallesi Yelkenli Sokakta bulunan ruhsatsız işyerinde ise kumar oynandığı öğrenilmesi üzerine operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda sarı renkli 163 adet oyun pulu, mor renkli 92 adet oyun pulu, yeşil renkli 162 adet oyun pulu, sarı renkli 1 adet zar, 1 adet kullanılmış oyun kağıdı, 8 adet açılmamış oyun kağıdı, 4 adet kullanılmış oyun kağıdı, 2 adet alacak verecek defterine el konuldu. İşyerini çalıştıran bir şahsa kumar oynaması için yer ve imkân sağlama suçundan şüpheli olarak adli işlem başlatıldı. Kumar oynayan 11 şahıs hakkında ise toplamda 20 bin 9 lira para cezası uygulandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu