Fotoğraflı (22)
1:58

KTO Başkanı Ömer Gülsoy: “Kayseri, 2023 yılının en yüksek e-ticaret uyumu gösteren ikinci şehri oldu”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KTO Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Kayseri, Ticaret Bakanlığı’nın 2023 yılı uyum endeksi raporuna göre en yüksek ticaret uyumu gösteren ikinci şehri oldu. E-ticaret yapan firma sayımız da 2023 yılı içerisinde 9 bin 632’ye yükseldi. Bu durum şehrimiz için büyük bir başarı ve e-ticaret konusunda iyi bir ivme kazandığımızın kanıtıdır” dedi.
Kayseri Ticaret Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’un ve Kültepe Kazı Başkanı ve Arkeolog Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda 5 gündem maddesi karara bağlandı ve oy birliğiyle kabul edildi.
Ticaret Bakanlığı koordinasyonundaki E-Ticaret Bilgi Platformu’nun yayınlamış olduğu Uyum Endeksi Raporu’na göre Kayseri’nin en yüksek e-ticaret uyumu gösteren ikinci şehir olduğunu ifade eden Başkan Ömer Gülsoy, “İstanbul’un hemen ardından şehrimiz ikinci sırada yer alıyor. Kayserimizde e-ticaret yapan firma sayımız da 2023 yılı içerisinde 9 bin 632’ye yükseldi. Bu durum şehrimiz için büyük bir başarı ve e-ticaret konusunda iyi bir ivme kazandığımızın kanıtıdır. Kayseri Ticaret Odası olarak; dijitalleşme ve e-ticaret konusunda bugüne kadar vermiş olduğumuz eğitimlerimizin, panellerimizin de büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz. E-ticaret hususunda yakalamış olduğumuz başarıdan ötürü bütün firmalarımızı ve çalışanları yürekten tebrik ediyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen