21 C
Kayseri
Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaHaberEkonomi‘KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI ve KREDİ MALİYETLERİ

‘KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI ve KREDİ MALİYETLERİ

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Mali Müşavir Agahhan Başkurt, Halkbank tarafından verilecek düşük faizli krediden ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların faydalanabileceğini söyledi.

KOSGEB’in destekleriyle Halkbank’tan kredi çekmek isteyen girişimcilerin ilk olarak ‘ileri girişimcilik projesi’ kabul edilmesi gerekiyor. İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların faydalanacağı kredi koşullarından ve geri ödemesinden bahseden Mali Müşavir Agahhan Başkurt, “Son yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile birlikte Halkbank kredisinden nasıl faydalanacağımız konusunda birçok soru geliyor. Bu krediden faydalanmak için ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI ve KREDİ MALİYETLERİ

Kredi başvuru şartları ve kredi maliyetleri hakkında da bilgi veren Mali Müşavir Başkurt, “300 bin liralık bir destek söz konusu. Bunun 240 bin lirasını makine tesisat olarak kullanabilirken, 60 bin lirası nakit olarak alınabiliyor. Geri ödemesi ise 36 ayda yapılıyor ve ilk 6 ay ödemesiz, toplam 382 bin lira olarak ödüyorlar. Bunun 16 bin lirasını ise KOSGEB karşılıyor. Toplamda da 360 bin liralık bir maliyet oluşuyor. Dikkat edeceğimiz mevzu, ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların başvurması gerekiyor” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler