EkonomiGüncel

‘KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI ve KREDİ MALİYETLERİ

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Mali Müşavir Agahhan Başkurt, Halkbank tarafından verilecek düşük faizli krediden ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların faydalanabileceğini söyledi.

KOSGEB’in destekleriyle Halkbank’tan kredi çekmek isteyen girişimcilerin ilk olarak ‘ileri girişimcilik projesi’ kabul edilmesi gerekiyor. İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların faydalanacağı kredi koşullarından ve geri ödemesinden bahseden Mali Müşavir Agahhan Başkurt, “Son yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile birlikte Halkbank kredisinden nasıl faydalanacağımız konusunda birçok soru geliyor. Bu krediden faydalanmak için ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar faydalanabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI ve KREDİ MALİYETLERİ

Kredi başvuru şartları ve kredi maliyetleri hakkında da bilgi veren Mali Müşavir Başkurt, “300 bin liralık bir destek söz konusu. Bunun 240 bin lirasını makine tesisat olarak kullanabilirken, 60 bin lirası nakit olarak alınabiliyor. Geri ödemesi ise 36 ayda yapılıyor ve ilk 6 ay ödemesiz, toplam 382 bin lira olarak ödüyorlar. Bunun 16 bin lirasını ise KOSGEB karşılıyor. Toplamda da 360 bin liralık bir maliyet oluşuyor. Dikkat edeceğimiz mevzu, ileri girişimcilik projesi onaylanmış, imalat sektöründe faaliyet gösteren firmaların başvurması gerekiyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu