Ana SayfaHaberEğitimKPSS Lisans başvuruları başladı

KPSS Lisans başvuruları başladı

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA)- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT başvuruları başladı. Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını 6 Haziran’a kadar yapabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2022 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvurularıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Kamu Personel Seçme Sınavının (2022-KPSS Lisans) Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 31 Temmuz 2022 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 06-07 Ağustos 2022 tarihlerinde, MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu (ÖABT) 14 Ağustos 2022 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Adayların tümü, 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak olan sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir” denildi.

2022 KPSS Lisans başvuruları, 24 Mayıs – 6 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. DHBT başvurularıysa 7-17 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuracak adaylar, işlemlerini elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezi sisteminde veya bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından gerçekleştirebilecek.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...
Exit mobile version