Kooperatif mağduru vatandaşlar mahkemeye başvurdu

Site Kapak Fotoğrafı - 2022-02-13T164823.870

KAYSERİ (1HA)- Kayseri’de kooperatif mağdurlarının düzenlediği basın açıklamasında konuşan Gökçe Uysal, “Mahkemede davaları süren 4 bin 500 kişi var. Yakında bin 500 kişilik bir grup daha bizlerin durumunu yaşamaya başlayacak” dedi.

Ev almak için kooperatife başvurup mağdur olduğunu söyleyen vatandaşlar, Cumhuriyet meydanında basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasında açıklamalarda bulunan Gökçe Uysal, her geçen gün mağduriyetlerin arttığını belirterek, “1163 sayılı kanunda değişiklikler yapılmazsa bu binlerce aile ne bu kötü niyetli kooperatif yöneticilerinden kurtulabilir ne de onların ortak çalıştıkları müteahhitlerden, avukatlardan, bilirkişilerden” diye konuştu.

‘KOOPERATİFE ÜYE OLMAK YAHUDİ NİKAHI KIYMAK GİBİ’

Kooperatif mağdurlarının adına açıklamada bulunan Uysal, kooperatif mağdurlarının yaşadığı duruma şu şekilde izah etti: “Kooperatife üye olmak Yahudi nikahı kıymak gibi; evleniyoruz ama boşanamıyoruz.”

Mahkemede 4 bin 500 kişinin davalarının sürdüğünü söyleyen Uysal, “Bizler mahkemede davaları süren 4 bin 500 kişiyiz yakında bin 500 kişilik bir grup daha bizlerin durumunu yaşamaya başlayacak. Mağdurlar olarak ailelerimizle birlikte sayımız sadece Kayseri’de yaklaşık 30 bin kişi ve gün geçtikçe maalesef ki bu sayı Kayseri’yle birlikte ülkemiz genelinde milyonları bulacaktır. Çünkü diğer yeni kooperatif çetelerine de fırsatlar yaratılmıştır. Hani şu meşhur resim vardır ‘Afrika’da aç bir çocuk açlıktan halsiz düşüp yaşama mücadelesi verirken akbaba da çocuğun yanında beklemektedir’ yeni kooperatif çeteleri de aynen öyle beklemektedirler. Sonuç olarak binlerce aile, yukarıda saydığımız daha da bir hayli belgelerle belgelendirebileceğimiz sebeplerle kooperatif çetelerinin eline düştük ve çaresiz durumdayız. Bizlere kim yardım edecek, gerçekten bilmiyoruz. Umutlarımız tükeniyor. Değerli siyasetçilerimizin ve devlet büyüklerimizin sorunlarımıza el atması ve bizleri bu çıkmazdan, çetelerden kurtarması son ve tek umudumuz. En nihayetinde bu kooperatif meselesi, ülke meselesidir. Sesimiz duyulup mağduriyetlerimiz giderilinceye kadar mücadeleyi bırakmayacağımızı burada bir kere daha belirtmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version