Etkinlik

Kocasinan Akademi’nin yılsonu sergisi açıldı

KAYSERİ (1HA) – Kocasinan Akademi tesislerinde eğitim alan kursiyerlerin eserlerinden oluşan yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Kocasinan Akademi’de eğitim alan kursiyerlerin yapmış olduğu ürünlerin bulunduğu sergide giyim üretim teknolojisi, nakış eğitimi, ev tekstili, keçe yapımı, ahşap boyama, dolgu bebek yapımı, takı tasarım ve ev aksesuarları gibi birçok çalışma yer alıyor. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programa; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun, KAYEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Doğa, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Serginin açılışında konuşma yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri, her şeyiyle insanı büyülüyor. Beş gün içerisinde Kocasinan’ın ikinci açılışına katıldım. Kocasinan’ın çalışkan belediye başkanına teşekkür ediyorum. Kayseri’ye gelmeden önce duymuştum, gerçekten Kocasinan Akademi, marka haline gelmiş. Buraya geldikten sonra bir kere daha gördüm. Muazzam bir şey. Sosyal belediyecilik adına güzel ve önemli olan bu çalışma, ayrıca bir terapi merkezi özelliğini taşıyor. 7’den 70’e tüm Kayserililere hizmet eden akademi için belediye başkanına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENİYOR
Kocasinan Akademi’nin her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar: “Kocasinan Akademi’de eğitim alan kursiyer hanım kardeşlerimiz, burada el emeği göz nuru ürünlerini sergiliyorlar. 6 yaşında olan Kocasinan Akademi, kısa zamanda marka oldu. Kocasinan Akademi’de eğitim veren hocalarımızın özverili çalışmaları ve buralarda eğitim alan hanım kardeşlerimizin becerileriyle gün yüzüne çıkan eserler, vatandaşlarımızın beğenisine sunuluyor. Ürünlerde müthiş bir beceri, sabır, gayret ve özveri var. Halk Eğitimimize, hocalarımıza ve gece gündüz demeden gayret eden çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle Kocasinan Akademi’ye hanım kardeşlerimin göstermiş olduğu ilginin sonucu ortaya çıkan el emeği göz nuru eserler bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Açmış olduğumuz kurslar sayesinde hanım kardeşlerimiz, sanatsal yeteneklerini profesyonel bir şekilde gün yüzüne çıkarıyor. Akademide kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yürütüyoruz. 7’den 70’e herkese hizmet etmek ve hayatın tüm renklerini burada toplayabilmek için yapmış olduğumuz Kocasinan Akademi ile her yaş grubuna hitap ediyoruz. Üreten Kayseri ve Kocasinan için çalışmaya devam ediyoruz. Birçok alanda yaptığımız hizmetlerde örnek uygulamaları Kocasinan’ımıza ve Kayseri’mize kazandırıyoruz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından protokolün kurdele kesmesiyle Kocasinan Akademi yılsonu sergisi açıldı. Vatandaşlar, 23-24 ve 25 Mayıs tarihleri arasında Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan sergiyi saat 10:00-20:00 arası ziyaret edebilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu