EkonomiGüncel

KIŞLIK KIYAFETLERDE FİYATLAR CEP YAKIYOR

KAYSERİ (1HA-ÖZEL)- Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kışlık giyime olan ilgi de arttı. Giyim mağazası sahibi Seyit Taygır, kışlık ürünlerin gelmeye başladığını ancak fiyatların yüksek olduğunu söyledi.

Kayseri’de hava sıcakları düşmeye başlarken kışlık elbiselerde dolaplardaki yerini aldı. Kışlık kıyafet konusunda eksikleri olan vatandaşlar da giyim mağazalarının yolunu tutuyor.

Kayseri’de giyim mağazasında esnaflık yapan Seyit Taygır, yoğun satışlı bir yaz sezonu geçirdiklerini söyleyerek kış sezonu için de ümitli olduğunu söyledi. Taygır, “Bu yıl satışlarımız çok iyiydi, ticaretimiz iyi geçti. Gurbetçiler döndü, bundan sonra kendi halkımızla devam edeceğiz ticaretimize. Yeni ürünlerimiz gelmeye başlıyor fakat fiyatlar ister istemez çok yüksek, ama vatandaş alışacak. Rekabet olacak bu yüzden fiyatlar düşer belli bir miktar. Şu an satışlarımız normal seviyede ilerliyor kış sezonumuz iyi geçecek diye dua ediyoruz. Kazak, deri mont, kabanlarımız yoğun satılır, temennimiz iyi satış yapabilmemiz” dedi.

‘VATANDAŞ YENİ FİYATLARA ALIŞACAK’

Artan maaliyetler nedeniyle her üründe olduğu gibi giyimde de fiyatların yükseldiğini söyleyen Taygır, geçen yıla göre ürünlerin satış fiyatının 2 kat arttığını belirtti. Taygır, “Ortalama kaban fiyatlarımız geçen yıl 400-450 lira bandında satılıyordu, bu yıl 700-800 liranın altında yok. Bu durumda bizim yapabileceğimiz bir şey yok” şeklinde konuştu.

Bazı kışlık giyim ürünlerinin ortalama satış fiyatları şu şekilde:

Kazak 150-200 lira arasında,

Kışlık Gömlek 200-250 lira arasında

Kaban 750-800 lira arasında

Pantolonlar 150-250 lira arasında.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu