KIŞLIK İÇ GİYİM, GEÇEN SENEYE GÖRE YÜZDE 100 ARTTI

KAYSERİ (1HA-ÖZEL) – Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar kendilerini sıcak tutacak iç kıyafetler giymeye başladı. Olmayanlar ise, tuhafiyecilerin yolunu tuttu. İçlik kullanımının ve satışının bu aylarda arttığını belirten esnaf Nuri Çiğdem, fiyatların geçen seneye göre en az yüzde 100 zamlandığını söyledi.
Havaların soğumasıyla birlikte kışlık ürünlere ilgi yoğunlaştı. Vatandaşlar üşümemek için kışlık iç giyimlere yöneldi. Kayseri’de kışlık iç giyimi satışı yapan Esnaf Nuri Çiğdem, fiyatlar hakkında bilgi verdi. Ürünlerin geçen seneye göre yaklaşık yüzde 100 zamlandığını belirten Çiğdem, vatandaşın bütçesine göre tepki gösterdiğini söyledi.
‘EKONOMİK DURUMU İYİ OLAN VATANDAŞ FİYATLARA BAKMADAN ALIYOR’
Maddi durumu iyi olanların fiyatlara bakmadan alışveriş yaptığını aktaran Çiğdem, ”Havaların soğumasıyla beraber kışlık iç giyim ürünlerinde satışımız artıyor. Kışlık şapka, yün içlik, fanila, bel kuşağı, dizlik, eldiven, yün çorap gibi ürünler var. Fanila geçen sene 30 lirayken bu sene 70 lira civarında satılıyor. Vatandaşın durumu varsa bu fiyat artışları onu etkilemiyor. Ancak durumu olmayan ise bu fiyatları yüksek buluyor. Geçen seneye göre bu sene fiyatlar daha iyi, insanlar ekonomik açıdan bu yıl daha iyi” diye konuştu.
Kışlık ürünlerin ortalama fiyatı şu şekilde:
Bere: 30 lira
Fanila: 60- 70 lira
Deve yünü: 150 lira
Kışlık çorap: 30 lira
Yün içlik: 150 lira olarak satılıyor.

Exit mobile version