Etkinlik

KİGDER, ZİÇEV Yararına Sevgi Konseri Düzenledi

KAYSERİ,(BGC) – Kadın İşbirliği Geliştirme Derneği (KİGDER) 3 Aralık Dünya Engelliler gününde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına sevgi konseri düzenledi. Engelli ve engelsiz çocuklar birlikte sahne aldığı konser, davetlilerin beğenisini kazandı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle KİGDER, ZİÇEV yararına bir konser düzenledi. Konsere; Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, engelli bireyler ve birçok davetli katıldı.

“ENGEL OLMA DESTEK OL”

Etkinlik hakkında bilgi veren Sema Karaoğlu, Dünya Engelliler Günü’nün kutlamadan çok farkındalık oluşturma günü olduğunu söyledi. Karaoğlu, “Sosyal medyada bizler kutlama mesajları gördük ama bugün kutlanılacak bir günden daha çok farkındalık yaratma günü. Bizler bugün hep birlikte fırsat verildiğinde hep birlikte engellilerin neler yapabileceğini göreceğiz. Bir farkındalık yaratmak için Kadın İşbirliği Derneği olarak bir konser düzenledik. Engelliler engelsizler hep birlikte türkü söyleyeceğiz. Beyinlerdeki engeli silmek zorundayız. İşleri birlikte yaparsak bunun o zaman anlamı var. Hepimizin bir potansiyel engelli olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Ailemizde ya da kendimizde bir engel olmasını beklemeden hassasiyet göstermek gerekiyor” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında engelli ve engelsiz çocuklar birlikte sahne aldı. Çocukların müzik performansı, davetlilerin beğenisini topladı. Dinleyenler, çocukları ayakta alkışladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu