Kesinleşmiş hapis cezası bulunan 3 kişi tutuklandı

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de polis ekiplerince haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama emri bulunan 11 kişi yakalandı. Bu kişilerden 8’i işlemleri akabinde serbest bırakılırken, 3’ü cezaevine gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri haklarında kesinleşmiş hapis cezası ile yakalama emri bulunan kişilerin yakalanmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda polis ekipleri Bahçelievler (Cennet mahallesi), Gesi, Fatih, Buğdaylı, Erciyesevler ve Kocasinan mahallelerinde belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda, ‘kullanımları gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında hırsızlık’ suçundan aranan ve 12 yıl 7 ay 13 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.Z., ‘birden fazla kişi tarafından birlikte silahla tehdit’ suçundan aranan ve 4 yıl 1 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.B., ‘kasten öldürme’ suçundan aranan ve 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.Ö. isimli kişiyle birlikte toplam 11 kişi yakalandı.

Yakalanan kişilerden 8’i işlemleri akabinde serbest bırakılırken, 3’ü Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.