GüncelSiyaset

KESADER Başkanı Erçalık: “Esnaf borcunu döndüremiyor, hacizlerle uğraşıyor”

KAYSERİ (1HA – ÖZEL HABER) – Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (KESADER) Başkanı Kemal Erçalık, esnafın ekonomik sıkıntılar altında borçlarını ödeyemez hale geldiğini belirterek, kolaylık tanınması çağrısında bulundu. Erçalık, borcunu döndüremeyen esnafın bir de hacizlerle uğraştığını söyledi.

KESADER Başkanı Kemal Erçalık, meslektaşlarından borç yapılandırmaları ve konulan hacizler ile ilgili çok sayıda şikayet aldığını söyledi. Dernek olarak sorunlara kayıtsız kalmadıklarını belirten Erçalık, esnafların borçlar altında ezilmesinin önüne geçilmesi için çalışmalar yapması gerektiğini dile getirdi.

Erçalık, yaptığı konuşmada “Esnaflarımızın en büyük serzenişi maliye ve sosyal sigorta kurumunun banka hesaplarına, araçlarına ve mülkiyetlerine haciz uygulamasıdır. Esnaflarımız zor durumda. İlgili kurumlarımızdan yaz gelene kadar haciz işlemlerinde esnafa yardımcı olmalarını istiyoruz. Gerekirse borçlarda yapılandırma olmalı veya kaldırılmalı. Esnaflar zaten gelen zamlardan dolayı mustarip, işlerini yürütemiyor. Yapılandırılan borçları bile ödeyemez durumda” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu