Fotoğraflı (35)
2:20

KBB Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk: “İş arayan ve iş verenleri buluşturduk”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk İstihdam Fuarı’nın açılış gününde konuştu. Öztürk: “Belediye başkanımız bize talimat verdi ve fuara gelmek isteyenlere ücretsiz otobüs ve tramvay imkânı sağlayarak bu alanı doldurduk. İş arayanlar ve iş verenler buluşsun ve bir mutluluk oluşsun diye gerçekleştirdik” dedi.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR birlikteliğiyle Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın açılışı gerçekleşti. İstihdam Fuarı’nın açılışına Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya ve sanayiciler katıldı.

İstihdam Fuarı’nda Kayseri Kariyer merkezide yer aldı. Fuar’a dair değerlendirmelerde bulunan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk: “Fuar çok canlı başladı, bugün bütün bileşenler valimiz başkanlığında burada toplandı. Büyükşehir belediye başkanımız ile valimiz bir araya gelince böyle bir eksikliğin olduğunu hissetmişler ve birkaç toplantı sonrasında bize talimat verdiler, bende bu toplantıları takip ettim. Bugün de burada gördüğünüz gibi hem coşkulu bir kalabalık hem de 200 tane firmanın rağbet ettiği bir İstihdam Fuarı’nı gerçekleştiriyoruz. Belediye başkanımız bize talimat verdi ve fuara gelmek isteyenlere ücretsiz otobüs ve tramvay imkânı sağlayarak bu alanı doldurduk. İş arayanlar ve iş verenler buluşsun ve bir mutluluk oluşsun diye gerçekleştirdik. Aynı zamanda da gelen insanların bir ikramla karnını doyuralım ve buradan mutlu ayrılsınlar, işlerini bulsunlar evlerine rızıklarıyla gitsinler istedik. Tabi İŞKUR’ ile de iş birliği yapıyoruz her zaman, burada görmüş olduğunuz standımız kariyer standı olarak faaliyet gösteriyor. Büyükşehir Belediye’mizin KAYMEK A.Ş. bünyesinde kurmuş olduğumuz bir merkez burası. Yıl içerisinde her gün açık olan kariyer ofisimizde gelen vatandaşlarımızın taleplerini alıyoruz. Belediyemizde çalışmak için değil tüm Kayseri’deki firmaların taleplerini İŞKUR’un özel ofisi olarak hizmet veriyoruz. Talepleri alıyoruz ve bu talep sonrasında biz yıl boyunca iş verenle iş arayanı buluşturmayı devam ediyoruz. Biz aslında bu fuarın minyatürüyüz ve yıl boyunca devam eden ayağıyız. Ben emeği geçen herkese, başta valimize, Kayseri Büyükşehir Belediye başkanımıza ve bütün bileşenlerine bu fuarı tahsis eden Organize Sanayi Bölgesi yetkililerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
KBB Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk: “İş arayan ve iş verenleri buluşturduk”