Kazım Yücel: Belediye ve Otobüsçüler Zarar Ediyor, Vatandaş Memnun Değil

FİRARİ HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ (4)

KAYSERİ,(BGC)-İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, bugünkü Belediye Meclisi oturumunda kentin ulaşım sorunlarını tekrar gündeme taşıdıklarını ifade etti. Yücel, Ulaşım A.Ş.’de pandemiden bugüne sıkıntılar olduğunu ve her kesimin zarar ettiğini söyledi.

Meclis oturumunun ardından konuşma yapan Kazım Yücel, otobüs şoförleri ve yolcuların ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını dile getirdi. Yücel, konuşmasına şöyle başladı: “Ulaşım A.Ş. ile ilgili pandemi döneminde başlayan bir sıkıntı var. Belediye Meclisi’nde bugün Ulaşım A.Ş.’nin yapmış olduğu zarar ile ilgili bir madde gelince Ulaşım A.Ş.’deki kooperatifler ile yaptığımız görüşmeleri dile getirdik.”

Vatandaşın sıkıntılarını dinleyerek bunları meclise taşıdıklarını söyleyen Yücel, “Vatandaşımız birçok aktarma noktasında mustarip olduğunu, çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik alanların olmadığını bahsetti. Kamuoyunda yaptığımız araştırmaların kaybolmaması adına konuyu meclis gündemine getirmek istedik ve Başkan’a bunları nasıl çözümleyeceğiyle ilgili sorular sorduk. Aktarma alanlarında çocuklu aileler ve yaşlıların bekleme alanları olmadığını söyledik. Bir kısmını yaptıklarını, bir kısmını yapacaklarını söylediler” diye konuşup, özel durumu olan yolcuların sıkıntılarla karşılaştığını vurguladı.

Otobüs şoförlerine ödenen ücrette problem yaşandığını dile getiren Yücel, “Otobüs kooperatifinde bulunan arkadaşlarımız pandemi başında kilometre başına 6,3 TL alırken pandemide 5,8 TL’ye düşürülmesi ve üzerine doğalgaza zam gelmesi otobüs sahiplerini perişan etmişti. Başkan akaryakıta gelen zammı iki ayda bir güncellediklerini dile getirdi ve bunu otobüs esnafına fatura karşılığı ödeyeceklerini söyledi” diye konuştu.

“BELEDİYE ZARAR EDİYOR, OTOBÜSÇÜLER ZARAR EDİYOR, VATANDAŞ MEMNUN DEĞİL”

Tüm yolcuların dertlerinin dinlenmesi amacıyla “Kayseri’mizin akillerinin, meclis üyelerinin, otobüs işletmecilerinin ve vatandaşların içerisinde olduğu bir komisyon kurulsun, bu komisyon bütün sorunları dinlesin ve bunlara cevap versin istedik” diye konuşan Yücel, ulaşımda duyulan rahatsızlıkların derinleştiğinin altını çizerek “Kamu hizmetinden kâr edilmez ama Belediye’miz zarar ediyor, otobüs işletmecileri zarar ediyor, vatandaş memnun değil. Yoğunluk kendilerinde olduğu için Başkan bizim taleplerimizi oylatmaya dahi gerek duymuyor. Ancak Ulaşım A.Ş.’nin bu konuyla ilgili brifing vermesi ile ilgili talimat verdi. Tahmin ediyorum ki bu konu üzerine tekrar gündeme gelince konuşacağız” deyip konuşmasını tamamladı.

Exit mobile version