KAZIM YÜCEL : “AKP DİNİNE UYGUN YAŞAMIYOR”

Site Kapak Fotoğrafı (10)

KAYSERİ (1HA) – İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, vatandaşın alım gücünün çok düştüğünü söyleyerek ramazan ayında zorlanacaklarını söyledi. AK Parti’nin “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisine uygun yaşamadığını öne sürdü.

Ramazan’a saatler kaldı. Vatandaşlar Oruç ayı öncesi alışveriş telaşına düştü. Yüksek fiyatlar ise alım gücü düşen vatandaşı kara kara düşündürüyor. Ramazan öncesi piyasa ekonomisini değerlendiren İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, bu Ramazan’ın diğer Ramazanlardan daha zor geçeceğini vurguladı. Bir emeklinin geçim maliyet hesabı yapan Yücel, “Bir emeklinin şu an 3000 lira civarında maaş aldığını düşünürseniz, 700-800 lira doğalgaz, 200-300 lira elektrik ve su parasından sonra elinde kalan bütçesi özellikle çocukları da varsa geçim şartlarını çok zorluyor” dedi. Ramazan pidesi fiyatlarının da yüksek olduğunu anımsatan Yücel, “Ramazan pidesi fiyatları açıklandı ve 1 adet pidenin fiyatı 9 lira olarak belirlendi. Vatandaş her akşam 2 adet pide alsa yaklaşık 20 lira gibi bir fiyata tekabül ediyor. Aynı hesabı sahur için de yaparsak bir ailenin ramazanda pide için ayıracağı bütçe 1200 lira. Birileri tıka basa karnını doyurup midelerini şişirirken birileri de açlığa sefalete mecbur bırakılacak” diye konuştu.
“AKP DİNİNE UYGUN YAŞAMIYOR”
AK Parti iktidarı döneminde vatandaşın alım gücünün oldukça düştüğünü belirten İYİ Partili Yücel, iktidarın ekonomik sorunları görmezden geldiğini iddia etti. İktidarın “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisine uygun yaşamadığını savunan Yücel, “Bilindiği gibi AKP iktidarı 20 yıldır Ramazan aylarında kapı kapı dolaşarak vatandaşa iaşe dağıtımında bulunuyorlardı. Bu sene vatandaşımıza sorduğumuzda seçimden seçime hatırlanıyoruz, geçen yıl da yoktu cevabını aldık. Vatandaşlarımızın dertlerine tabii ki iktidar çare olacak. Bizler muhalefet olarak tepki gösterince siz ne yapıyorsunuz sorusu ile karşı karşıya kalıyoruz. Muhalefet olarak mağdurun sesini kamuoyuna ve topluma duyurmaya çalışıyoruz. Fakat biz maalesef görüyoruz ki AKP artık vatandaşa dokunamıyor, vatandaşın gerçek derdiyle ilgilenemiyor. AKP iktidarı maalesef komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyen dinine uygun yaşamıyor” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version