Etkinlik

Kazancılar Çarşısı yenilenmesine özel açılış programı düzenlendi

Kayseri (1 HA)- Kayseri Kazancılar Çarşısı’nın yenileme çalışmaları tamamlandı. Yenilenen Kazancılar Çarşısı’nın açılışı gerçekleşti.
Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan Kazancılar Çarşısı’nın yenileme çalışmaları sona erdi. Kazancılar Çarşısı’nın girişinde yenileme nedeniyle açılış programı düzenlendi. Düzenlenen açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Ülke, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, MHP İl Başkanı ve Kayseri Sarraf ve Kuyumcular Odası Başkanı Adnan İncetoprak, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Düzenlenen törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, “Bu kazancılar çarşısından herhâlde yüzlerce kere geçmişimdir. Özellikle 70’li yıllarda babamız esnaf olduğu için elimize önce bir el terazisi verdi. Onun içerisinde domates biber patlıcan satarak buraları gezdik” dedi.
Ardından Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, “Bugün bizim için ve ticaretin merkezi olan Kazancılar Çarşısı’nın açılışı çok önemlidir. 1995 yıllarında o zamanki Melikgazi Belediye başkanımız şimdiki bakanımız, bu çarşının güzelleşmesi için elinden geleni yaptığı mükemmel bir çarşı olmuştur. Melikgazi Belediyemizden Allah razı olsun bizim burada gelen misafirlerimize konforlu bir alanda konforlu hizmet etmemizi sağladı” ifadelerini kullandı.
Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu ise yaptığı konuşmada, eskimiş olan Kazancılar Çarşısı’nı eski belediye başkanı Özhaseki’ye hitaben tekrar yenilediklerini ifade ederek, “Aslında 2’icisini yaptığımız bir çalışmanın açılışını yapıyoruz. Sayın bakanım buraya ilk siz dokundunuz. Kazancılar çarşısını bu hale getirdiniz, dediğimiz gibi hep sizin yolunuzdan gidiyoruz. Eskimiş olan çarşımızı tekrar sizin yaptığınız gibi yenilemiş olduk. Allah esnafımıza bol kazanç versin, biz şehrimizin merkezini misafir odası olarak tanımlıyoruz. Burası ne kadar rahat ve vatandaş için rahat bir ortam olursa o zaman hem biz seviniriz hem esnafımızın yüzü güler hem de artık şehir merkezi daha güzel bir hale gelir” dedi.
Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı ve MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak ise, “Şehrimizin misafir odası olarak tabir ettiğimiz kazancılar çarşısının yenileme çalışmasının sonuna geldik. Çarşımız ilk olarak bakanımız döneminde sağ olsunlar verdikleri emeklerle daha önce verdiği emeklerle ve şu an da devam eden hizmetlerle de sayın Memduh beye teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Ardından Özhaseki ve Vali Çiçek, Kazancılar Çarşısı’nda esnafları ziyarette bulunarak vatandaş ile sohbet etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu