Ana SayfaHaberTrafikKazada hatalı bulunan sürücü, kamera görüntüleriyle itiraza hazırlanıyor

Kazada hatalı bulunan sürücü, kamera görüntüleriyle itiraza hazırlanıyor

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 3 aracın karıştığı trafik kazası kameralara yansıdı. Hatanın verildiği bordo renkli araç sahibi, kamera görüntüleriyle itiraz etmeye hazırlanıyor.

Kaza, Organize Sanayi Bölgesi’nde 7. Cadde ile 12. Cadde’nin kesiştiği kavşakta meydana geldi. 38 P 0140 plakalı personel taşıyan minibüs ile yan caddeden kavşağa giren Rifat Erbay idaresindeki 09 DG 009 plakalı araç ve 38 R 321 plakalı midibüs çarpıştı. Kaza, bölgede bulunan güvenlik kamera görüntülerine de an be an yansıdı. Kazada yaralanma olmazken 3 araçta maddi hasar oluştu.

Olay yerine gelen polis, kazayla ilgili tutanak tuttu. Hatanın tamamın verildiği 09 DG 009 plakalı araç sürücüsü Rifat Erbay, elindeki kamera görüntüleriyle tutanağa itiraz etmeye hazırlanıyor. Kendisinin ve kazaya karışan diğer midibüsün yeşil ışıkta geçtiklerini savunan Erbay, hatanın diğer yoldan gelen personel minibüsünde olduğunu öne sürdü. Erbay, “Görüntülerden de anlaşılacağı üzere, bizden önce de iki otomobil geçiyor. Bize yeşil ışık yandıktan sonra önümdeki araçlarla birlikte ben de hareket ettim. Bize çarpan aracı ise son ana kadar görmedim. Kazadan dolayı ben hatalı gösterildim” dedi.

Kamera görüntülerinde her şeyin açık şekilde görüldüğünü belirten Erbay, tutanak nedeniyle 100 bin lirası sigortadan karşılanmak üzere toplam 195 bin lira hasar parası ödemesi gerektiğini söyledi. Erbay, hatanın düzeltilmesi için mahkemeye başvuracağını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...
Exit mobile version