KayserisporSpor

KAYSERİSPOR OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU’NDA KİM NE DEDİ?

KAYSERİ (1HA) – Kayserispor Olağanüstü Genel Kurulunda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri için birçok iş yaptığını ancak kendisini Kayserispor kadar yoran başka bir iş olmadığını söyledi. MHP Milletvekili Baki Ersoy da, kulübün borçları için büyük bir yadım kampanyası başlatılasını teklif etti. Yeni Başkan Ali Çamlı da, tek hedefinin başarı ve borçların sıfırlanmasını sağlamak olacağını dile getirdi.

Kayserispor’da, Berna Gözbaşı’nın başkanlığı bırakacağı sinyali verilmesi sonrası alınan olağanüstü genel kurul, Kadir Has Sanat ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Başkan adayı Ali Çamlı ve üyeler hazır bulundu.

MEHMET ÖZHASEKİ: KAYSERİSPOR KADAR BENİ YORAN BAŞKA İŞ OLMADI

Genel kurulda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, herkesin bu takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi. Kayseri’de yaptığı hizmetleri anımsatan Özhaseki, Kayserispor işi kadar kendisini yoran başka bir iş olmadığını anlattı. Özhaseki, “Yıllarca belediye başkanlığı yaptım. Erciyes üstüme vazife değildi yaptım, stadyum üstüme farz bir iş değildi yaptım, Yamula Barajı üstüme lazım bir iş değildi yaptım, serbest bölgeyi kurmak benim işim değildi ama kurdum, binlerce insan çalışıyor, insanlar ekmek yiyor. Her birinde sıkıntı çektim ama Kayserispor işi kadar beni yoran bir iş olmamıştır. Neden? Para bulması zor olduğu için. Ben burada Kayserispor’un parasında gözü olan bir başkan görmedim. Kendime göre akıllı bir adamım, az çok da hesabı bilirim, muhasebeyi bilirim, gelmiş geçmiş tüm başkanlarımızı da bilirim, eziyet çekmişlerdir, çile çekmişlerdir. Berna Başkan kadar çıkarıp, dükkanından, mağazasından, fabrikasından, üzerinden veren de görmedim. Kendisinden Allah razı olsun. Arkadan konuşanlar Kayserispor’da kimin olmasını istiyorlarsa, kim yapmak istiyorsa, kim içinde bulunmak istiyorsa, başkan ve yönetim şu anda bile açık Allah rızası için gelin. Geriden konuşup durmayın insanlara eleştirmek kolay ama iş yapmak öyle zor” diye konuştu.

BAKİ ERSOY’DAN KAMPANYA ÇAĞRISI

MHP Milletvekili Baki Ersoy da konuşmasında Kayserispor’a haksız yere eleştiri yapanlara yüklendi. Kayserispor için çalışanların bu salonda olduğunu belirten Ersoy, kulübün borçları için de büyük bir yardım kampanyası başlatılması teklifinde bulundu. Ersoy şunları söyledi: “Bir bayrak değişimi söz konusu. Bizim için önemli olan şehrimizin en büyük markası olan Kayserispor’un her daim başarılı olabilmesi. Bunun için de elini, yüreğini ve bedenini taşın altına koyabilecek insanlar yine bu salondalar. Hariçten gazel okumayanlar bu salondalar, sorumluluk kültür ve bilinci olan insanlar bu salondalar. Bu da şunun için söylüyorum; Kayserispor denildiğinde herkes her şeyi konuşabiliyor, herkes her şeyi söyleyebiliyor. Stadyumun önünden geçmemiş insanlar özellikle burada baktığımızda yine siyasi olarak düşünmüyorum ama her siyasi görüşe sahip olan Kayserisporlu hemşirelerimiz vardır ona da saygı duyuyorum ancak bugün salona ve atmosfere baktığınızda yine burada Cumhur ittifakının üyelerini görüyorsunuz. Ama konuşmaya geldiği zaman bazıları konuşuyor ‘Bu Kayserispor’da ne var ki bu insanlar buralara gidip geliyor, mesai harcıyor kafayı yoruyor’ diye dışarıda muhalefet ediyorlar. Kayserispor’da ne var, problem var, sıkıntı var, dert var, keder var, borç var. Kayserispor’da mücadele ruhu var. ‘Gelin bu şehir için hep beraber mücadele edelim’ denildiğinde arkadaşlar yataklarından kalkıp gelmiyorlar, ama konuşuyorlar. ‘Kayserispor’da ne var aman bu Kayserispor’dan uzak durun yarın kokusu çıkar’ diye de sanki bir şey varmış gibi ithamlarda bulunuyorlar. Çok ayıp ediyorlar.
Kayserispor, Kayseri şehrinin en büyük markası ve biz bu marka için buradayız. Kayserispor’u seviyoruz, Kayserimizi seviyoruz. Elimizden bir şey gelirse de yapmaya gayret gösteriyoruz bunun da şahitleri yine buradadır” diye konuştu.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK: KAYSERİSPORLU KAYSERİLİLERİ BİR BAŞKA SEVİYORUM

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de “Ben Kayseri Valisi olarak bütün Kayserilileri sevmek durumundayım ama Kayserisporlu olunca bir başka seviyoruz, o da bir gerçek. Biz belki burada doğmadık ama ekmeğimizi, onurumuzu, şerefimizi bu şehir bize veriyor. Bu şehir bizi bağrına basıyor. Bu şehrin evlatları, bu şehirden ekmek yiyenler, bu şehirde yaşayanlar o şehrin takımına destek olmalı. Sarı kırmızı renkleri görünce önce şehrin takımını hissedip öyle yaklaşmalı diye değerlendiriyorum. Gerçekten bu şehirde hizmet ettiğimiz insanlar maçı kaybettiklerinde üzüntülüyken biz Fenerbahçe Galatasaray kazandı diye sevinçli olarak durmakta zorlanırız çünkü şehrimiz o gün kan ağlıyordur. O yüzden bu şehrimizin takımına herkesin sahip çıkmasını ve gururla Kayserisporluyum denmesini bir dostunuz olarak istiyorum” dedi.

BAŞKAN SEÇİLEN ALİ ÇAMLI: KULÜP BORÇLARININ SIFIRLANMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Kayserispor Başkanı seçilen Ali Çamlı da yaptığı teşekkür konuşmasında, tek hedefinin kulübün başarılı olmasını ve borçlarının sıfırlanmasını sağlamak olacağını söyledi. Çamlı, “Bu bir bayrak yarışıdır, Kayserispor’a gönül verme, Kayserispor sevdası, Kayseri şehrine olan vefa borcudur. Nereden bakarsanız bakın bu bir özveri ve bu şehre olan borcumuzun gereğidir. Büyüklerimizin layık görmesi ile bugün bu görevi burada yönetim kurulumuzla beraber kabul etmiş bulunuyoruz. İşimizin ne kadar zor olduğunu bilmekle birlikte bize tevdi edilen bu görevin bir o kadar da şerefli ve onurlu olduğunu kesinlikle biliyoruz ve bu şekilde de Kayserimize ve Kayserispor’umuza hizmet etmeyi, onun için çaba sarf edip mesai harcamayı da bir görev bilinci içerisinde huzurlarınıza çıkmış bulunuyorum. Dışarıdan gazel okumak çok kolay, bu işin içene girdiğinizde bu işin ne kadar zor olduğunu bizzat yaşıyorsunuz. Kayserispor bizim için çok kıymetli, bundan sonra da kıymetli olmaya devam edecek” diye konuştu. Çamlı, bugüne kadar Kayserispor’a emek veren başta Berna Gözbaşı olmak üzere eski başkanlara, Mehmet Özhaseki’ye, milletvekillerine Memduh Büyükkılıç’a ve herkese teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu