KAYSERİSPOR BAŞKANI ALİ ÇAMLI: “ONUR BULUT TRANSFERİYLE İLGİLİ HUKUK KONUŞACAK”

Fotoğraflı - 2023-02-24T140132.692

 

KAYSERİ(1HA) – Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, “Onur Bulut ile 3 yıllık sözleşme imzaladık. Bu sözleşme 44 Milyon TL’lik. Tek taraflı feshetti. Bundan sonra hukuk konuşacak” açıklamasında bulundu.

Kayserispor Başkanı Ali Çamlı, Başkanvekili Nurettin Açıkalın ve basın sözcüsü Samet Koç, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Sorunları problemleri aşmaya başladıklarını söyleyen Ali Çamlı, “Burası hepimizin değeri. Bütün Süper Lig takımlarının olduğu gibi bizim de maddi sıkıntılarımız var. Ben emanetçiyim. Bana verilen emaneti en iyi şekilde idare etmeye çalışıyorum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ekonomik durumun zor olduğu bu dönemde görevi kabul ettiler, teşekkür ediyorum” dedi. Onur Bulut hakkında gelen soru üzerine Başkan Ali Çamlı, “Onur Bulut konusunda son kez konuşacağım. 3 yıllık sözleşme imzaladık. Bu sözleşme 44 Milyon TL’lik. Tek taraflı feshetmiştir. Bundan sonra hukuk konuşacak. Onur Bulut’un sözleşmesini ben imzaladım. Hukuk biz mi Onur Bulut mu haklı görecek. 44 Milyon TL bedelli 3 yıllık sözleşme imzalandı. Beşiktaş bunu gündeme almayacak mıydı? Bizim avukatlarımız bu işi hukuka götürecekler.  Bunun cevap oradan çıkacak. O mu bu mu imzaladı? Bunu konuşmaya gerek yok. İmza sirküsü var. Deprem zamanında bu konuyu konuşmak istemiyoruz ama sorulduğu için konuşuyoruz. Beşiktaş ile imzalamamış olsaydı bizimle 3 yıllığına imzaladığı 44 milyonluk sözleşme geçerli olacak mıydı, olmayacak mıydı? Bunun ötesinde başka bir şey konuşmaya gerek yok. Onur Bulut’un sözleşmesin ben imzaladım. Tadil sözleşmesini de ben imzaladım. Bizim bildiğimiz bir gerçek var ki bizimle 3 senelik sözleşme uzattı. Biz o konuyu kapattık” açıklamasında bulundu.

SAMET KOÇ: BEŞİKTAŞ FUTBOLCUMUZU AYARTIP İMZA ATTIRDI

Basın toplantısının soru cevap kısmında söz alan kulüp basın sözcüsü Samet Koç ise, “Sezon sonunda mutlaka o borç ödenip transfer tahtası açılacak. Beşiktaş yönetimine tepkimiz devam ediyor. Burada 3 yıllık sözleşmesi olan bir futbolcuyu önce ayartarak sonra da bir protokolü bahane ederek bir şekilde kadrolarına kattılar. Biz buna sesiz kalacak değiliz. Konu (Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) UÇK’lık oldu. Ya Beşiktaş bize istediğimiz bedeli yatıracak ya da UÇK’dan çıkacak sonucu bekleyeceğiz. Yoruma açık bir konu. Tek imza yetkilisi bir başkan var. Başkanımızın attığı bir sözleşme var, TFF bunu tescilledi. Bunun sonucunda depremin gündemde olduğu bir dönemde transferi gerçekleştirmiş oldular. Onur, bizim futbolcumuz ama şu an da Beşiktaş’ın sözleşme imzaladığı futbolcusu. Onur ile problemimiz yok. Bu sürecin içindeki ve Beşiktaş’ı yanıltan kişi Onurun menajeri. Onun bedelini hukuk karşısında ödeyecektir.  Anladığım kadarıyla TFF her protokolle veya sözleşme ile getirilen transferin tescilini yapıyorlar. Burada amaçları sanırım futbolcuyu mağdur etmemek. Anladığım kadarıyla ‘Kulüpler UÇK’da bedelini ödesin’ diyorlar” yanıtını verdi.

Exit mobile version