Kayserispor Aşkı Sanat Sergisi açılışı gerçekleştirildi

KAYSERİ(1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür (KAYMEK) tarafından 339 eserden oluşan ‘Kayserispor Aşkı Sanat Sergisi’ açılışı yapıldı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür (KAYMEK) A.Ş. kursiyerleri tarafından 339 eserden oluşan Kayserispor Aşkı Sanat Sergisi açılışı gerçekleştirildi. Özel bir Alışveriş merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kayserispor Asbaşkanı Ali Çamlı ile futbolcular İlhan Parlak, Dimitrios Kolovetsios, Bernard Mensah, Olivier Kemen, Carlos Mane ve Onur Bulut katıldı. Sergi açılışında konuşan, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “Amacımız şehir ile bütünleşmekti bunu burada en derinden hissediyorum. Kayserispor kentin en önemli markası. Biz sadece futbol değil kentin sosyal aktivitesine de katkıda bulunan şehrin en büyük markasıyız. O nedenle bu sergi çok önemli. Bugün burada her yaş grubundan insan var” ifadelerini kullandı.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ise, “Kayserispor başkanına, hocasına ve futbolcularına hoş geldiniz derken bizleri hiç yalnız bırakmayan ilçe belediye başkanlarımıza da teşekkür ederiz. Ayrıca İl Kültür Turizm müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürümüze, Devlet Hastanesi Başhekimimize ve Kayserispor’a dya yönünde en büyük destekte bulunanlardan biri olan Necmiye Büyükkılıç’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.
FUTBOLCULAR TEK TEK SÖZ ALDI
Sergi açılışına katılan İlhan Parlak, “Verdiğiniz destekten dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Konyaspor maçı bizim için çok önemli. Kazanırsak ilk 2 sıraya yükselebiliriz o nedenle herkesi bu maça bekliyorum” dedi. Mensah, Türkçe olarak “Sizleri seviyorum” derken Dimitrios Klovetsios ise, “Selamun aleyküm herkese” diye konuştu. Kemen, “Merhaba (nordün) ne yaptın. Konyaspor maçına gel” diye konuştu. Onur Bulut da konuşmasında, “Herkesi Pazar günü oynanacak olan Konyaspor maçına bekliyoruz. İnşallah 3 puan alırız ve galibiyet serisine devam edebiliriz” ifadesinde bulundu. Berna Gözbaşı ise, “Biz de Onur’u yeniden renklerimize bağlamayı bekliyoruz” sözlerini kullandı. Futbolculardan son olarak konuşan Mane , “En Büyük Kayseri” dedi.
ÇAĞDAŞ ATAN: AMACIMIZ LİGE VERİLECEK ARAYA LİG İKİNCİSİ OLARAK GİRMEK
Son olarak söz alan Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, “Çok güzel bir etkinlik. Başkanımız ve yönetimimizle ilk buluştuğumuzda amacımız şehri arkamıza alıp bütünlük sağlamaktı. Aldığımız sonuçlar bu konuda elimizi rahatlattı. Önümüzde çok önemli bir Konyaspor maçı var. Seyirci desteğine çok ihtiyacımız var. Konyaspor maçı bizim için final gibi bir maç. Futbolcularla amacımız Dünya Kupası nedeniyle lige verilecek araya lig ikincisi olarak girmek” ifadelerini kullandı. Daha sonra sergi açılışı için kurdele kesildi. Futbolcular taraftarlara imza dağıttı.