Özel Haber

Kayseri’nin Silüetini 180 Bin Liralık Bileziğe İşlediler

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri’de kuyumculuk yapan Mehmet Can Bezircioğlu ve Mehmet Sağ, gurbetçi bir kadının talebi üzerine şehrin siluetini 180 bin TL değerindeki bileziğe işledi.
Bu yıl Kayseri’ye gelen gurbetçi bir kadın, çalıştığı ülkeye döndüğünde Kayseri’yi hatırlamak için kuyumculuk yapan Mehmet Can Bezircioğlu ve Mehmet Sağ’a başvurdu. Gurbetçi kadın, Bezircioğlu ve Sağ’dan şehrin siluetini bilezik üzerine işlemelerini istedi. Bunun üzerine iki kuyumcu çalışma başlattı. Kayseri’nin sembolleri olan Kayseri kalesi, Erciyes Dağı, Atatürk evi ve saat kulesi 180 bin TL değerindeki bileziğe işlendi. Yaptıkları çalışmaya değinen kuyumcu Mehmet Can Bezircioğlu, “Baba mesleği olan kuyumculuğu sürdürmekteyim. Gurbetçi bir müşterimiz Kayseri’yi hatırlayabileceği ve aklına geleceği bir model bilezik istedi. Biz de böyle bir tasarım sürecine başladık. Ortaya güzel bir bilezik çıktı” dedi.
Bileziği işlediğini belirten Mehmet Sağ ise, “Yaklaşık 10 yıldır bu mesleği yapıyorum. Gurbetçi bir müşterimiz böyle bir bilezik talebinde bulundu. Biz de böyle bir ürün tasarladık. Kayserimizi tanıtalım, farklı olsun diye düşündük. Vizyonumuzu, çalışma prensibimizi göstermek amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Bu da insanlar tarafından beğenildi. Birçok kişi tarafından da beğenilmek hoşumuza gitti. İnşallah devamı da gelir. Bu bileziğin imalat aşaması yaklaşık 6 saat sürdü. Yaklaşık 4-5 kişilik bir ekiple çalıştık. Üzerinde gelişmiş birçok teknoloji kullandık. Bu ürünü yaparken CNC makineleri ve el işçiliğimizi kullandık” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu