8 C
Kayseri
Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaHaberGüncelKayseri’de Temmuz ayındaki kazalarda 7 kişi hayatını kaybetti

Kayseri’de Temmuz ayındaki kazalarda 7 kişi hayatını kaybetti

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü verilerine göre Temmuz ayında kent genelinde meydana gelen trafik kazalarında 7 kişi hayatını kaybetti.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince kent genelinde Temmuz ayı faaliyet raporu açıklandı. Bir ay süreyle yapılan denetlemelerde 35 bin 994 araç kontrol edilerek, eksikliği görülen 12 bin 114 araç sürücüsüne trafik para cezası uygulandı. Ayrıca alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan 159 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. 388 araç ise çeşitli suçlardan trafikten men edildi. Öte yandan 2’si ölümlü, 308’i yaralamalı ve 259’u maddi hasarlı olmak üzere toplam 569 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 2 vatandaş hayatını kaybederken 511 vatandaş ise yaralandı.

Bölge Trafik Müdürlüğü sorumluluğundaki denetimlerde ise kontrol edilen 59 bin 249 araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen 18 bin 961 araca trafik idari para cezası uygulandı. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan 37 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. 215 araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi. Öte yandan 4’ü ölümlü, 46’sı yaralamalı ve 54’ü maddi hasarlı olmak üzere toplam 104 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 5 vatandaş hayatını kaybetti, 152 vatandaş ise yaralandı. İl merkezindeki 2 ölümlü kazayla birlikte Temmuz’da kazalarda hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olarak kayıtlara geçti.

İlçe merkezlerinde yapılan denetlemelerde ise, 6 bin 619 araç kontrol edilerek, eksiği ve kural ihlali tespit edilen 2 bin 907 araca trafik idari para cezası uygulandı. Ayrıca alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan 30 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konularak, 59 araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi. Öte yandan 42’si yaralamalı ve 17’si maddi hasarlı olmak üzere toplam 59 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 76 vatandaş yaralandı.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...

Son Haberler