Kayseri’de soğuklar etkisini ne kadar sürdürecek ?

KAYSERİ (1HA)- Yapılan son hava tahminlerine göre bu hafta soğuk havalar Kayseri genelinde etkisini koruyacak. Hafta içinde yer yer kar yağışları devam edecek.

Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü, Kayseri için 5 günlük hava tahmin raporunu açıkladı. 21-25 Mart 2022 tarihlerini kapsayan hafta içinde Kayseri’de sıcaklığın en yüksek 6 dereceyi, en düşük ise sıfırın altında eksi 11 dereceyi görmesi bekleniyor. Kent merkezinde havanın Cuma gününe kadar çok bulutlu olması öngörülüyor. Cuma günü ise parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

ERCİYES’TE HAFİF KAR YAĞIŞLARI

Erciyes Kayak Merkezi’nde hafta içi havanın daha da soğuyarak kar yağışlarının hafif bir şekilde devam edeceği tahmin ediliyor. Erciyes’te termometrelerin bu hafta içi en yüksek sıfırın altında eksi 4 derece, en düşük eksi 15 dereceyi görmesi bekleniyor.

İLÇELERDE HAVA DURUMU

Kayseri’nin ilçelerinde bu hafta hava sıcaklıklarının Akkışla’da en düşük eksi 9, en yüksek 2 derece; Bünyan’da en düşük eksi 10, en yüksek 4 derece; Develi’de en düşük eksi 6, en yüksek 5 derece; Felahiye’de en düşük eksi 9, en yüksek 5 derece; Hacılar’da en düşük eksi 11, en yüksek 1 derece; İncesu’da en düşük eksi 9, en yüksek 4 derece; Özvatan’da en düşük eksi 9, en yüksek 4 derece; Pınarbaşı’nda en düşük eksi 9, en yüksek 1 derece; Sarıoğlan’da en düşük eksi 7, en yüksek 6 derece; Sarız’da en düşük eksi 11, en yüksek 1 derece; Tomarza’da en düşük eksi 10, en yüksek 4 derece; Yahyalı’da en düşük eksi 7, en yüksek 5 derece; Yeşilhisar’da ise en düşük eksi 6, en yüksek 6 derece olması bekleniyor.