Kayseri’de lise öğrencilerinden, Gazi Kazım Daşbaş’a vefalı davranış

Melikgazi ilçesindeki Celal Bayar Anadolu Lisesi’nin öğrencileri, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaşması sebebiyle, iki bacağını kaybederek gazi olan Kazım Daşbaş’a bayrak teslim etti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na günler kala Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan Celal Bayar Anadolu lisesi öğrencileri vatanın korunması bilincini aşılamak amacıyla faaliyetler yürütüyor.
Bu kapsamda Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından 17 Mayıs 1998 tarihinde Kuzey Irak’ta çıkan çatışma sonucunda iki bacağını kaybederek Gazi olan Kazım Daşbaş’a 12 öğrenci tarafından bayrak teslim töreni gerçekleşti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Metin “17 Mayıs 1998 yılında Kuzey Irak’ta çıkan çatışma sonucunda Gazi olan Kazım Daşbaş’a öğrencilerimiz bayrağı teslim etti. Celal Bayar Anadolu Lisesinde gençlerimize 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı yaklaşırken vatanın kurtarılması ve korunması bilincini aşılamaya çalışıyoruz. bu sebeple 12 öğrenciyle, okulumuza 9 km uzaklıkta bulunan 17 Mayıs 1998 yılında Kuzey Irak’ta hain terör örgütüyle çıkan çatışmada iki bacağını kaybederek Gazi olan Kazım Daşbaş’a bayrağımızı teslim ettik” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version