18 C
Kayseri
Perşembe, Eylül 28, 2023
Ana SayfaHaberGüncelKAYSERİ’DE KİRALAR 6 AYDA YÜZDE 150 ARTTI, FIRSATÇILIĞA DİKKAT!

KAYSERİ’DE KİRALAR 6 AYDA YÜZDE 150 ARTTI, FIRSATÇILIĞA DİKKAT!

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA-ÖZEL)- Kayseri’de kiralar son 6 ayda yüzde 150 arttı. Kiraların 2 bin 500 liradan başladığını belirten Yağcıoğlu Gayrimenkul Sahibi Ahmet Yağcıoğlu emlak sektöründe artan fiyatların fırsatçılığa çevrilmemesi yönünde mülk sahiplerine uyarıda bulundu.

 

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı Kayseri’ye gelen depremzedeler, ekonomik dalgalanmalar emlak sektörünü de etkiledi. Yağcıoğlu Gayrimenkul Sahibi Ahmet Yağcıoğlu, artan fiyatları hakkında bilgi verdi. Kayseri’de en düşük kiralık dairenin 2 bin 500 liradan başladığını belirten Yağcıoğlu, artan fiyatların fırsatçılığa dönüşmemesi gerektiğini söyledi.

 

Mülk sahiplerinin yapmış olduğu fahiş zamlardan emlakçıların da etkilendiğini belirten Yağcıoğlu, “Kiralık dairelerde şu anda 2+1 3+1 çok eski dairelerde bile 2 bin 500 liranın altında kiralık daire kalmadı. Yeni üretilmiş olan dairelerde de fiyatlar 5-6 bin lira düzeylerine yükselmiş durumda. 4+1 dairelerde ise fiyat 7-8 bin liraya kadar çıkıyor. Bu dönemde yaşadığımız gerek deprem afeti gerekse ekonomik dalgalanmalar ve siyasi değişimler fiyatlara etki ediyor. Ama bu durumu fırsatçılığa çevirmememiz gerekiyor. Değerinin üzerinde fiyat isteyen ev sahiplerinin fiyatlarında güncelleme yapmalarını özellikle rica ediyoruz. Bu durumdan emlak sektörü olarak çok etkileniyoruz ve hedef gösteriliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘SON 6 AYDA YÜZDE 150 ARTIŞ’

Kiralarda son 6 aylık dönem yüzde 150’nin üzerinde artış olduğuna işaret eden Yağcıoğlu, fiyat artışlarını da şunlara bağladı: “Kiralık dairelerin olmayışı, talebin çok olması, mülteci oranın çok fazla olması, konut arzının yeterli miktarda olmaması ve son dönemde yaşanan deprem felaketi olumsuz etki yarattı. Bu yüksek fiyatlarla satış ya da kiralamalar zorlaştığı için fiyatların biraz daha stabil hale geleceğini ümit ediyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti

Düğün sonrası kavga: Uzman çavuş hayatını kaybetti Kayseri’de düğün sonrası...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de tramvayın altında kalan çocuk hayatını kaybetti

Kayseri’de iddiaya göre tramvaya güvenlikten izinsiz binmek isteyen 15...

Son Haberler