Etkinlik

Kayseri’de ‘Çocuk Festivali’ düzenlendi

KAYSERİ (1HA) – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ‘Çocuk Festivali’ düzenlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Talas Paraşüt İndirme Alanı’nda ‘Çocuk Festivali’ düzenlendi. Alanda çocuklar için birçok etkinlik yapıldı. 23 Nisan’da yapılan etkinlikler 24 Nisan’da da devam edecek.

Programa gelen “23 Nisan bizim için önemli bir gün. Emeği geçenlere ben teşekkür etmek istiyorum. Çocuklarımız pandemiden dolayı dışarıya çıkamamışlardı. Önceden bu tür yerler çok fazla yoktu” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinliğe çocuklarıyla birlikte gelen Murat Köroğlu ise, “Bizler bugünün vesilesiyle çocuklarımızı bu alanda gezdirip onları eğlendiriyoruz. Çocuklar için güzel bir eğlence yapılmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklar burada eğleniyorlar. Pandemiden çocuklarımız da fazlasıyla etkilendi. Bu tür etkinliklerden uzak kaldı. Daha öncede 23 Nisan’lar coşkuyla kutlanıyordu. Bizler bu ortamı gerçekten çok özledik” diye konuştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen Çocuk Festivali’ne katılan çocuklar ise programlardan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek pandemiden sonra bu tür etkinliklerin daha fazla yapılmasını istediklerini ifade ettiler.

Program Akışı:
23 Nisan Cumartesi:
15.30 – 17.30 – Spor A.Ş. Mini Maraton- Mini Maraton Ödül Töreni – Çocuk Dansları
17.30 – 18.00 – Karagöz Atölyesi

24 Nisan Pazar:
12.00 – 14.00 – Haylaz Dostlar
14.00 – 15.00 – Masalcı Dede
15.00 – 16.00 – Kavuklu Pişekar
16.00 – 18.00 – Taş Boyama Atölyesi

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu