10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberEkonomiKayseri’de bir ayda 414 işletme açıldı

Kayseri’de bir ayda 414 işletme açıldı

Yayın Tarihi:

 

KAYSERİ (1HA) – Kayseri’de Mart ayında 414 yeni işletme açıldı. Mart ayı verilerini değerlendiren KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, “2023 yılının esnaf ve sanatkârlarımızın yılı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kayseri’de Mart ayında yeni sicil kaydı yaptıran işletme sayıları belli oldu. Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Sicil Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Mart ayında 414 kişi yeni sicil kaydı yaptırdı.

Mart ayı verilerini değerlendiren KESOB Başkanı Şeyhi Odakır, yeni kayıt yaptıran esnaf ve sanatkârlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Odakır, “Yeni kayıt yaptıran esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olsun diyor, işlerinde bol kazançlar diliyorum. Bu yılın esnafımızın yılı olmasını temenni ediyorum. Kayseri’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olarak, 32 bin esnaf ve sanatkârın temsilcisi olarak, esnafımızın faydasına ve yararına olacak çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizle, projelerimizle esnafımıza faydalı olmaya gayret edeceğiz. Esnafımızın yanında olacak, onların sesi olacağız. Tekrardan yeni kayıt yaptıran esnafımıza hayırlı olsun diyorum. Bütün esnaf ve sanatkâr kardeşlerimize işlerinde bol kazançlar diliyor, her birini selamlıyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler