10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberGüncelKAYSERİ’DE 19 MAYIS ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

KAYSERİ’DE 19 MAYIS ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Yayın Tarihi:

KAYSERİ (1HA) – Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen törene katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Spor Kompleksi’nde çeşitli gösteriler yapıldı. Etkinliğe, Milli Savunma Bakanı ve Kayseri Milletvekili Akar’ın yanı sıra 12’inci Hava Ulaştırma Hava Üs ve Garnizon Komutanı Pilot Tuğgeneral Vedat Öncel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ayşe Böhürler, Şaban Çopuroğlu, Murat Cahid Cıngı, Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm ve öğrenciler katıldı.

19 Mayıs’ın Türkiye ve dünya tarihi açısından önemli olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “19 Mayıs denildiği zaman ne kadar anlamlı, önemli olduğunu çok iyi anlamak lazım. Bunun tarihi önemi, tarihi anlamını iyice değerlendirme ve çalışmak lazım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun hareketiyle başlayan milli mücadele ateşi, Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla alevlendi. O günden itibaren büyük bir mücadele başladı. Ülkemizi istila etmeyi düşünenlere karşı şairin dediği gibi ‘Hangi çılgın banan zincir vuracakmış’ diyerek Türklerin ayağa kalktığını, tüm imkanlarını seferber etmek üzere derin bir mücadeleye girdiğini unutmamak gerek. Gereken ne varsa gözünü budaktan esirgemeyen Türk milleti hiçbir şekilde bağımsızlığını kaybetmeyeceğini açık bir şekilde ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYETİMİZ, İSTİKBALİMİZ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise “19 Mayıs tarihini gençlerimizle birlikte yine coşku ve heyecanla kutluyoruz. Hürriyetimiz uğruna mücadele verdiğimiz bu topraklarda biz de, bugün aynı ruhla Cumhuriyetimiz, İstikbalimiz için çalışıyoruz” dedi.

Kutlama programı, öğrencilerin tören geçişi ve gösterileriyle sona erdi.

 

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler