Kayseri’de ‘15 Temmuz Türkiye Aşkına Sanat Sergisi’

Site Kapak Fotoğrafı (31)

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ‘15 Temmuz Türkiye Aşkına Sanat Sergisi’ni açıyor.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününe kısa bir süre kala Büyükşehir KAYMEK A.Ş. tarihi Kayseri Kalesi’nde 15 Temmuz 2016’da birlik ve beraberlik içerisinde verilen 15 Temmuz Destanı’nı tema alarak ‘15 Temmuz Türkiye Aşkına Sanat Sergisi’ isimli bir çalışma düzenliyor. Saat 13:30’da açılışı yapılacak sergide, diorama ve hazır giyim teknikleriyle çalışılmış ve 15 Temmuz’un büyük kahramanı olan şehit Ömer Halisdemir’in silueti ile 251 şehidin isminin ve resminin yer aldığı Türkiye haritası ve birbirinden kıymetli daha birçok eser ile 15 Temmuz destanını anlatacak.
‘15 Temmuz Türkiye Aşkına Sanat Sergisi’nde yer alan 60 sanat eseri, Kumaş Boyama, Alüminyum Kabartma, Ahşap Yakma, Makine Nakışı, Maraş İşi, Kâğıt Rölyef, Kâğıt Telkâri, Kırkyama, Dekoratif Macun Uygulama, Diorama, Çini Boyama, Cam Altı Boyama, Seramik Şekillendirme, Hazır Giyim, Alüminyum Folyo, Dekoratif El Sanatları, İğne Oyası, Akrilik Boyama, Hüsn-i Hat, Filografi, Tel Sarma, Kurdele Nakışı ve Ev Tekstili el sanatları branşlarında hazırlandı.
Ayrıca ziyaretçilerin sergi içerisinde açılacak “KAYMEK’te Öğreniyorum” standında uygulamalı olarak Ebru sanatı yapabileceği belirtildi.

Exit mobile version