HaberNarkotik

Kayseride 1 Ayda Uyuşturucuya 31 Tutuklama

KAYSERİ’de son 1 ayda 143 olayda 264 kişi hakkında işlem yapıldı, 31 kişi, ‘uyuşturucu madde ticareti’ suçundan tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğüne Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce, son 1 ay içinde yapılan çalışmalara ilişkin açıklama yapıldı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan operasyonlarda, ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’, ‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak-Kullanmak’ ve ‘Uyuşturucu Madde Kullanımı Kolaylaştırma veya Özendirme’ suçlarından 143 olayda 264 kişiye yasal işlem yapıldı. Haklarında işlem yapılan şüphelilerden 5’i adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 31 kişi ise çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

‘Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak’, ‘Uyuşturucu Madde Bulundurmak ve Kullanmak’ suçlarından yakalaması bulunan 21 kişi de yakalandı. Bu şüphelilerden 13’ü tutuklandı. Yapılan operasyonlarda, 86 gram esrar, 5 gram eroin, 2 kilo 200 gram metamfetamin, 40 gram bonzai, 17 kök kenevir, 104 ecstasy, 6 gram afyon sakızı ve 21 kırmızı reçeteye tabi hap ele geçirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu