Fotoğraflı (14)
2:07

Kayseri Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal: “Amacımız şehrimize yerli ve yabancı turist getirmek”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal, 2.Kadın Kooperatifleri Fuarı açılışı sonrası açıklamada bulundu. Dernek Başkanı Erdağ konuşmasında, “İşin aslı dernek olarak kurulma amaçlarımızdan biri turizmi Kayseri’de ana gündem maddesi ve marka şehri yapmaktı” dedi.

Kayseri Valiliği öncülüğünde 21-27 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2.Kadın Kooperatifleri Fuarı Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Açılış sonrası Kayseri Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erdal, kendi stantlarında açılış konuşması gerçekleştirdi. Erdal, “Fuarımız 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası’nda planlanan bir erkinlikti. Haftanın ilk gününde fuarda aynı zamanda başlamış oldu. 2’incisini düzenlediğimiz Kayseri Kadın Kooperatifleri Fuarı’na katılım umduğumuzdan çok daha fazla oldu. Hemen hemen tüm kadın kooperatiflerimizin burada standı var. Fuar ‘Bee to bee’ iş görüşmelerine ev sahipliği yaptı şu an. Bizde dernek üyelerimizle bu hafta mutlaka oteller noktasında bir gezi düzenleyeceğiz. Otellerimizde yöresel ürünlerin kullanımı noktasında bizde bir heyetle gezimizi yapacağız. Programın açılışında bir panel konuşması yaptık, bu paneli gastronomi derneğimiz düzenledi. Mustafa hocamızın öncülüğünde gastronomi konusunda bilgili işletme sahipleri ya da sivil toplum kuruluşlarının katıldığı bir paneldi. Verimli geçti, çeşitli hediyeler de dağıttık. Gastronomi konusunda bilinç aşıladık” şeklinde konuştu.

Erdal: ‘ÇOK KEYİFLİ BİR FUAR BAŞLANGICI OLDU’

Derneklerinin kuruluş amaçlarından birinin turizmi Kayseri’de ana gündem maddesi ve marka şehri yapmak olduğunu ifade eden Erdal, “Bu doğrultuda kış turizmi, doğa turizmi, sağlık turizmi ön plana çıkıyor. Fakat gastronomi tam anlamıyla bu turizmin önemli bileşenlerinden biri haline gelmiş değil, henüz değil. Bunun olması turizmdeki bizim gücümüzü daha da artıracaktır. Sonuçta bunu da bir silah olarak görmek lazım. Amacımız şehrimize yerli ve yabancı turist getirmek ve bu doğrultuda turizmin bütün bileşenlerini en etkili şekilde tanıtmayı ümit ediyoruz. Bu çerçeve de de gastronomi adına konuşuyorum, çok güzel keyifli bir fuar başlangıcımız oldu. Umarım hafta sonuna kadar da güzel eğlenceler bizi bekliyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen