Kayseri Büyükşehir ekipleri, Osmaniye’de de 10 kişiyi kurtardı

Fotoğraflı (90)

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş merkezli büyük depremin yıkıntıya sebep olduğu illerde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Destek için bölgeye giden Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Osmaniye’de şu ana kadar 10 depremzedeyi yıkıntılar arasından kurtarmayı başardı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen depremler, Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Kilis ve Adana illerinde faciaya sebep oldu. Enkazlardan canlı kurtarabilmek için aralarında Kayseri’nin de olduğu illerden ve yabancı ülkelerden araka kurtarma ekipleri bölgeye ulaştı. Depremden etkilenen Osmaniye’de de Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, enkazdan hayat kurtarmak için mücadele ediyor. Bu kapsamda Kayseri ekibinde 43 personel, 1 idareci ve 1 şoför olmak üzere toplam 45 kişilik personel Osmaniye’de arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Kayseri ekibinin Osmaniye’de şu ana kadar 10 kişiyi sağ olarak kurtardığı açıklandı.

Ekipler, deprem bölgesinde yardım depoları ve depremzede vatandaşların kullanımı için çadır kurma gibi görevleri de yerine getiriyor.

Exit mobile version