Kayseri Barosu’ndan deprem bölgesine anlamlı kampanya 

Fotoğraflı (65)

KAYSERİ (1HA) – Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden sonra harekete geçen Kayseri Barosu, nakdi ve ayni yardım kampanyası başlattı. Gıda, giysi, ilaç, ısıtıcı gibi ayni yardımlar koli haline getirilerek deprem bölgesine ulaştırmak üzere kamyona yüklendi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Yıkım yaşanan 10 ilde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, vatandaşlar da afetzedelere yardım toplamak üzere harekete geçti. Kayseri Barosu avukatları da depremin ilk saatlerinden itibaren organize olarak gıda, giysi, ilaç, ısıtıcı gibi ayni yardımlar toplanmaya başladı. İlk kamyonu Maraş Elbistan’a gönderen Kayseri Barosu, ilk etapta iki adet daha kamyonu Hatay ve diğer deprem bölgesine yollayacak.

Kayseri Barosu Başkanı Ali Köse; “Elim felaketten dolayı gerek baro yönetimi gerekse avukatlarımız maddi manevi ve emek olarak çok çaba içinde oluyorlar. Ve bizzat kamyonları ulaştırıyoruz. Herkese minnettarız. Ülkemiz böyle bir felaketi inşallah bir daha yaşamaz“ açıklamasını yaptı.

Exit mobile version