Kayseri Barosu 2 avukatın saldırıya uğramasını kınadı

Site Kapak Fotoğrafı - 2022-05-20T150237.876

KAYSERİ (1HA) –Avukatlar Fatih Özbek ile Salim Yüce’ye Ankara’da demir çubuklarla yaralanmaları üzerine Kayseri Baro Başkanı Ali Köse basın açıklaması yaparak olayı kınadı.
Çeşitli yerlerinden yaralanan avukatların tedavisi devam ederken bulundukları araçta da maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Kayseri Baro Başkanı Ali Köse, Müvekkilinin şirket ortaklığına dair haklarının korunması ve mal kaçırma iddiası nedeniyle tespit yaptırmak için Ankara’da bulunan meslektaşlarımız, Fatih Özbek ile Salim Yüce şirketin ortağına ait aracın kendilerini takip etmesi üzerine Jandarmadan yardım istemişlerdir. Yardım beklerken kendilerini takip eden araçtan inen kişiler tarafından demir çubukla saldırıya uğramışlardır. Gözü dönmüş saldırganlar araca büyük hasar verip meslektaşlarımızı kolundan yaralamışlardır. Görevini yerine getirmekten başka bir şey yapmayan meslektaşlarımız ölümle burun buruna gelmişlerdir. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.
Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) 100’üncü madde; Kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin ve bir tutuklama nedeninin bulunması halinde, şüpheli veya sanık hakkında tutuklama kararı verilebilir. İşin önemi, verilmesi beklenen ceza veya güvenlik tedbiri ile ölçülü olmaması halinde, tutuklama kararı verilemez.

Exit mobile version