Kayseri, aspir yağını Ağırnas’tan alacak

Kayseri, aspir yağını Ağırnas’tan alacak

Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin yağ sıkım ve dolum merkezini ziyaret eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin ürettiği aspir yağını satın almaya ve Ağırnas’ı görmeye Kayserili vatandaşları davet etti.
Kayseri’nin Melikgazi İlçesi’nde bulunan Ağırnas Mahallesini ziyaret eden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bir dizi ziyarette bulundu. Ağırnas Kadın Kooperatifi’nin aspir yağı sıkım ve dolum merkezini ziyaret eden Vali Çiçek, tesiste incelemelerde bulundu. Ağırnas’ta hem turizm hem de kadın kooperatifi noktasında önemli gelişmeler olduğunu vurgulayan Vali Gökmen Çiçek: “Ağırnaslılar bana, ben Ağırnaslılara bir söz vermiştim. Ağırnas’ın çalışkan ve vefakar kadınları bana dedi ki, Sayın Valim bir kadın kooperatifi kurarsak ve bunu organize bir şekilde hareket edilebilirse biz sizi gururlandıracağız, bu işin nasıl yapılacağını dosta düşmana göstereceğiz. Mimar Sinan’ın memleketinin kadınlarının neler başardığını göreceksiniz demişlerdi. Bunu da öyle laf olsun diye söylemediler. Biz de onlara inandık. Özellikle kooperatif başkanımız ve yönetimine inandık. Makinalarını sipariş verdik. Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu bize burayı gösterdi. Baştan aşağı burayı yenileyip muhteşem bir yer haline getirdiler. Hem turizme katkı da bulunsun, hem de bölgeye katkı sağlasın istedik. Yaptığımız istişareler sonucunda aspir yağına karar verdik. Turizmle ilgili çok ciddi planlarımız var. Hem gelenleri burada ağırlayacağımız kafeteryamız olacak hem de gelenlere doğal aspir yağını satacağız. 2 aylık bir süre içerisinde gece gündüz çalışarak burayı bu hale getirdiler. Kooperatif başkanımız ve üyeleri hep buradaydı. Bana verdikleri sözü tuttular. Artık bundan sonrası çalışmak, pes etmemek ve başarmak. Onlar Ağırnas için, Kayseri için buradalar. Ağırnas Kadın Kooperatifi başarılı olursa diğer kadın kooperatiflerine örnek olacaklar. Tüm Kayserilileri dünyanın en kaliteli yağlarından biri olan aspir yağını Ağrınas’tan almaya davet ediyorum” dedi.
Her zaman böyle bir tesis kurmayı amaçladığını belirten Ağırnas Kadın Kooperatifi Başkanı Şerife Tural, “Hep hayalimizde böyle bir tesis işletmesi vardı. Gerçekten çok büyük külfetler var. Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz, ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz Kayseri’ye layık olacağız. İnşallah verdiğimiz sözü de tutacağız” diye konuştu.

Emekleri için Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e teşekkür eden Ağırnas Muhtarı Cem Güven, “Sayın valimizin emeğine sağlık. Allah ondan razı olsun. Kadınlarımıza böyle güzel bir imkan sundu. İşi gücü rast gelsin” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version