Kayseri Alternatif Turizm Yolları Arıyor

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi Tarihi Tanıtımı Daire Başkanı Gürcan Senem ve Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Serdar Sarıçam 27 Eylül Dünya Turizm gününde bütün turizm emekçilerinin gününü kutladı.

27 Eylül Dünya Turizm gününde Turizm emekçilerinin gününü kutlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi tarihi Tanıtımı Daire Başkanı Gürcan Senem, “Kayseri kültürel anlamda çok zengin bir şehir.  Kayseri’nin zenginliklerini saysak günler sürer.  Büyükşehir Belediyesi olarak farklı birimlerde şehrin tarihine ve kültürüne hizmet etmeye devam ediyoruz.  Bu kapsamda kent tarihi biriminin üzerine düşen ağırlıklı olarak restorasyon faaliyetleri.  Restorasyon faaliyetleri bundan 20-30 yıl öncesine göre çok değişti, artık planlamalarla yapılıyor. Restorasyon çalışmalarının yanında müze ve kazı çalışmalarına da destek veriyoruz.  İlimizde İl Kültür Müdürlüğümüzle bakanlığımızın izniyle kazılar yürütüyoruz.  Restorasyonda bölge içindeki planlamalarda bütün aktörlerin bir arada olduğu bir şekilde hareket etmek istiyoruz” diyerek Kayseri’deki yapılan çalışmalardan bahsetti.

“KAYSERİ’YE DEĞER KATACAK BİR TURİZM ROTASI OLUŞACAK”

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Serdar Sarıçam, “27 Eylül Turizm Bayramını kutluyorum.  Biz alternatif turizmlerle uğraşıyoruz.  Kültür Turizm Müdürlüğümüz arkeoloji anlamında çok güzel çalışmaları var.  Şehir çalışıyor, bizde alternatif turizmlerin üstüne doğru gidiyoruz ki; Erciyes turizmimiz var bizde onunla beraber yeni bir deflasyon planladığımız ve uygulamaya geçirdiğimiz İl Kültür ve Turizm Müdürümüzle beraber, Ali Dağı Yamaç Paraşütü gibi Kayseri’ye değer katacak çok güzel bir Turizm rotası oluşuyor. Kayseri’ye tek bir Erciyes Turizmi yetmiyor, alternatifler lazımdır. Onunla da beraber Kayserimizde bir Ali Dağımız var, Ali Dağında yamaç paraşütü, çift kişilik uçuşlar dediğimiz tanıtım uçuşlar yapılacak. Bununla beraber Kayseri gerçekten çok önde giden bir şehrimizdir, ama bilmediğimiz yerler vardır. Koramaz Vadimiz var, gerçekten eşi benzeri yok” diyerek Kayseri’de keşfedilmesi gereken birçok yer olduğunu ifade etti.