10 C
Kayseri
Cumartesi, Eylül 23, 2023
Ana SayfaHaberBelediye HaberleriKASKİ, 17,6 MİLYONLUK SU DEPOSU YATIRIMI YAPTI

KASKİ, 17,6 MİLYONLUK SU DEPOSU YATIRIMI YAPTI

Yayın Tarihi:

defaultKAYSERİ (1HA) – Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından kent genelinde yeterli ve sağlıklı içme suyu temini için 2019 yılından bugüne kadar 17 milyon 659 bin TL maliyet ile 18 adet içme suyu deposu, 22 adet kuyu binası ve 8 adet terfi binası inşa edildiğini açıkladı.

KASKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde yerleşim yerlerini içme suyu ve kanalizasyon altyapı ağı yaparak insan ve çevre sağlığına katkıda bulunuyor. Bu kapsamda KASKİ, 2019 yılından bugüne kadar 17 milyon 659 bin liralık yatırım yaptı. 18 adet içme suyu deposu 22 adet kuyu binası ve 8 adet terfi binası inşa edildi.

KASKİ’nin ihtiyaca göre 7/24 esasına göre çalışma yürüttüğünü belirten Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Tüm gayemiz Kayseri’mizin tamamında daha yaşanabilir bir ortam oluşturmak. Bu doğrultuda fedakârca çalışmaya gayret ediyoruz. KASKİ, gece gündüz ayrımı yapmadan hummalı bir şekilde çalışma yapıyor. Yağmur ve kanal sularının birbirinden ayrıştırılması, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yenilenmesi ve imalatı, yeni arıtma tesisleri kazandırılması noktasında gerçekten önemli işlere imza atılıyor. Türkiye’nin en kapsamlı laboratuvarından olan KASKİ Laboratuvarlarımızda uygunluk testi yapılarak vatandaşlarımıza kesintisiz, kaliteli ve uluslararası standartlara uygun sağlıklı içme suyu temini noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Bunlarla yetinmeyerek her geçen gün değişik projeler hayata geçiriliyor. Hızla büyüyen ve gelişen kentimizde yeni yerleşim alanlarının oluşması ve hizmet verilen nüfusun artması nedeniyle ihtiyacı karşılayabilmek için yeni su depolarına ihtiyaç duyuluyor. Bu kapsamda kesintisiz ve sağlıklı içme suyu temini için 2019 yılından bugüne kadar kentimiz genelinde toplam değeri 17 milyon 659 bin 318 TL olan 18 adet içme suyu deposu, 22 adet kuyu binası, 8 adet terfi binası inşa edildi. Dolayısıyla su deposu sayısı 716’ya yükselerek 267 Bin metreküp su depolama kapasitesine ulaşılmış oldu. Kentimiz genelinde vatandaşımızın rahatı için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret edeceğiz. Dün ve bugün olduğu gibi önümüzdeki süreçte de bir damla suyun bile israf olmaması, verimli kullanılıp değerlendirilmesi için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Kayseri’de kuran kursu hocası açığa alındı

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde bulunan bir Kur’an Kursu’nda iddiaya göre...

Anneye 12 yıl, babaya 6 yıl hapis

Oğullarına ait uyuşturucuyu saklayan anneye 12.5 yıl, babaya 6...

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşerek can verdi

Kayseri’de yaktığı anızın içine düşen kişi yanarak can verdi. Olay,...

Kayseri’de ev sahibiyle tartışan kiracı oturduğu evi ateşe verdi

Kayseri'de ev sahibiyle tartışan kiracının ateşe verdiği müstakil evdeki...

Son Haberler