Kar geliyor

Site Kapak Fotoğrafı - 2022-01-25T154920.161

KAYSERİ, (BGC)- Meteoroloji, Kayseri kent geneli için kuvvetli kar uyarısında bulunarak ulaşım başta olmak üzere yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olmasını istedi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi, beklenen kuvvetli kar yağışıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kayseri ve ilçeleri için normal kodlu uyarı verildi. Açıklamaya göre kent genelinde bu akşam saat 21.00’den itibaren kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklığının hızlı düşüşüyle birlikte başlaması muhtemel karın kent merkezinde 8-20 santim kalınlığında yeni örtü oluşturması bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise yer yer yoğun yağış olmak üzere yeni kar örtüsünün 20 santimin üzerine çıkması tahmin ediliyor.

“TEDBİRLİ ve DİKKATLİ OLUNMALI”

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte karayolları ve geçitler başta olmak üzere kuvvetli buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Exit mobile version