Kadın kooperatifi, deri çanta üretiminde dünya markası olmayı hedefliyor

Fotoğraflı (73)

KAYSERİ (1HA) – Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in teşvikiyle kurulan Talas Başakpınar Umay Kadın Üretici Kooperatifi, deri çanta üretiminde dünya markası olmayı hedefliyor. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte kooperatifte incelemelerde bulunan Vali Çiçek, kadın üreticilere başarı diledi.

Kayseri’de kadınların işgücüne katılmalarını teşvik etmek amacıyla kooperatif seferberliği başlatan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, açılan kadın kooperatiflerine yönelik inceleme gezilerini sürdürüyor. Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte Talas Belediyesi tarafından 2 ay önce Başakpınar Mahallesi Şehitler Cami müştemilatında kurulan Başakpınar Umay Kadın Üretici Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Burada üretim yapan kadınlarla görüşen Çiçek ve beraberindekiler, deriden yapılan ürünleri yakından inceledi. Bir ara tezgaha da geçen Vali Çiçek ve Başkan Yalçın ellerine tokmak ve çivi alarak çanta yapımı için parça derilere delik açıp törpüledi.

“GÜZEL ÜRÜNLER ORTAYA ÇIKMIŞ”

Ürünleri inceleyip alışveriş de yapan Vali Gökmen Çiçek, Başkan Yalçın’a kurulan kooperatif için teşekkür etti. Çiçek, “Gerçekten çok güzel işler yapılıyor. Başkanımız burayı güzel yapmış. Burasının faaliyete geçirilmesi çok önemli. Allah sizlerden razı olsun. Bu kadar kısa sürede güzel şeyler üretmişiniz” şeklinde konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da, kadınlara çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, “Bizler üretmeye devam edeceğiz. Yaptığımız işi en iyi şekilde yapacağız. Deri çantada dünya markası olmayı hedefleyeceğiz. Sayın valimiz yapılan ürünleri de satma garantisi verdi. Böylelikle hem kendinizi geliştirip hem de ev ekonomisine katkıda bulunmuş olacaksınız” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version