İzzet Buzkan, AK Parti Milletvekili aday adayı oldu

Fotoğraflı (47)

KAYSERİ (1HA)- Hukukçu İzzet Buzkan Kocasinan Belediyesi Meclis Üyeliğinden istifa ederek AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu.

Siyasi partilerde, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem TBMM Milletvekilliği Seçimleri hareketliliği yaşanıyor. Kocasinan Belediyesi Meclis Üyeliğinden istifa ederek AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Hukukçu İzzet Buzkan neden aday adayı olduğunu anlattı.

“Yaklaşık 16 yıldır partime hizmet ediyorum” diyen Buzkan “Gelinen noktada 28’inci dönemde Kayseri Milletvekili aday adayı olarak başvuru yaptım. Ben olaya şöyle bakıyorum; Türkiye yüzyılı, gençlik vizyonu. Sloganım bu. Ülkemizin hizmetleriyle ilgili söz sahibi olması ve ülkemizin şehrimizin sorunlarıyla ilgili TBMM’de kendi vizyonumuzu yansıtarak sorunlara bir bakış açısı getirme noktasında görevimizin olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliğe vermiş olduğu değeri, desteği bizzat hisseden bir kişi olarak çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte partide bana değişik kademelerde görev vermeye vesile olduğu için. Bunun dışında teşkilatımıza İl başkanımız ilçe başkanlarımız ve şehrimizin önde gelen milletvekillerimiz, genel başkan yardımcımız, bakanlarımız bu süreçte desteklerini esirgemediler çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Exit mobile version