1. Haberler
  2. Güncel
  3. İYİ Parti’li Yücel: “AK Parti’nin yıkılışı sebebiyle Özhaseki aday olmak istememiş olabilir”

İYİ Parti’li Yücel: “AK Parti’nin yıkılışı sebebiyle Özhaseki aday olmak istememiş olabilir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

KAYSERİ (1HA) – İYİ Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Kazım Yücel, aday olmayacağını açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’yle ilgili, “AK Parti’nin yıkılış evresinde olmak istemiyor olabilirler. Bu yüzden aday olmayı düşünmedikleri kanaatindeyim” dedi.
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Kazım Yücel, KayseRadar ve Radyoradar ortak yayınında Aday Ekranı programına konuk oldu. Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtlayan Yücel, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin aday olmayacağı açıklamasını yorumladı. AK Parti’nin yıkılış evresinde olduğunu iddia eden Yücel, bunun farkında oldukları için adaylığa başvurmamış olabileceğini söyledi.
‘GİDİŞİNDE BAY BAY DENİLEN O BALKONDA OLMAK İSTEMİYOR OLABİLİRLER’
Yücel, “Bugüne kadar 30 yıldır burayı idare eden insanların ‘ben artık olmayacağım’ dediklerine inanasım gelmiyor. Genel Merkez, Genel İdare Kurulları ile son dakika seçim kuruluna herhangi bir ismi aday olarak verebilirler. Tahmin ediyorum ki ortada bu durum var. Kayseri’ye hiçbir şey olmaz. Kimler geldi kimler geçti. Bazı insanların artık bu şehir elinden çıkmalı. Şehrin sorununu çözmek için muhalefetle de bir araya gelerek istişare yapılmalı, bu neden yapılmıyor? Kutuplaşma var. Kendi içlerinde de aynı durum var. ‘Ben yokum’ diyor. Ne olmuş yani? Turgut Özal’da gitti, ülkemiz bir ivme mi kaybetti? Bülent Ecevit de rahmetli oldu ne oldu? Yani ‘Olmazsan olma’ denilebilmelidir. Bu şehirde öyle cevherler var ki, aday olmam diyen insanlardan bin kat daha şehre faydalı olabilir. Bırakın, önlerini açın. Olmayın da. İlk olarak bu sebepten olduğunu düşünüyorum. İkinci olarak da Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yıkılış evresinde olmak istemiyor da olabilirler. Gidişinde bay bay denilen o balkonda olmak istemiyor olabilirler. Onlar ne kadarını görüyor bilmiyorum ama ben AK Parti’nin gittiğini görüyorum” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
be_en
Beğen