Fotoğraflı (6)
1:44

İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı sonrası konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Ülker, “Bugünkü toplantıya bakıldığında Cumhur İttifakı üyelerinin seçimden pek de ders çıkardığını düşünmüyorum çünkü muhalefete karşı ciddi tepkiler oldu, konuşturulmamaya çalışıldı. Ayrıca Başkan Büyükkılıç seçim öncesinde yüzde 20 üstüne yüzde 30 ekleyerek suya yüzde 50 indirim uygulandığını söyledi ancak faturalarda bu indirim uygulanmıyor. Yüzde 50 olarak uygulandığı takdirde metreküp başına 10 lira 92 kuruş olarak hesaplanması gerekiyor ancak yüzde 12 daha yüksek faturalandırılıyor ” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. 31 Mart yerel seçimleri sonrası ilk meclis toplantısını yorumlayan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Ülker, “Sonuçların istendiği gibi olmamasının sonucunda ‘gereken dersi aldık’ şeklinde açıklamaları vardı. Bugünkü meclis toplantısına bakıldığında pek de ders çıkarıldığını düşünmüyorum. Çünkü muhalefete karşı ciddi tepkiler oldu, konuşturulmamaya çalışıldı. Başkanlarımız henüz Kayseri’deki her 3 seçmenden 2’sinin kendilerine oy vermediklerinin farkında değiller. Her 3 seçmenden yalnızca birinin oyuyla başkan seçildiler, her 3 seçmenden 2’si muhalefete oy verdi. İradeye saygı duyuyoruz ancak muhalefetin sesinin kesilmemesi gerekiyor” dedi.

‘SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULANMIYOR’

Seçim öncesinde Başkan Büyükkılıç’ın önce yüzde 20, daha sonrasında yüzde 30’la birlikte suya yüzde 50 indirim yapıldığını ifade ettiğini ancak faturalara bu indirimin yansımadığını söyleyen İYİ Partili Ülker, “Yüzde 50 olarak uygulandığı takdirde metreküp başına 10 lira 92 kuruş olarak hesaplanması gerekiyor ancak yüzde 12 daha yüksek faturalandırılıyor. Son maddedeki projeyle ilgili detayları da öğrenemedik maalesef ki söz hakkı verilmedi. Meclis toplantılarımızda bu konunun tekrardan takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

2
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Partili Ülker: “Su fiyatlarındaki yüzde 50’lik indirim uygulanmıyor”