Ana SayfaHaberGüncelİYİ PARTİLİ ÖZHAN: ”KAYSERİ’DEN EN AZ 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ”

İYİ PARTİLİ ÖZHAN: ”KAYSERİ’DEN EN AZ 3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ”

Yayın Tarihi:

 

 

KAYSERİ (1HA) –  İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Özhan,  İYİ Parti’nin Kayseri’den en az 3 milletvekili çıkaracağını söyledi. Meral Akşener’in Kayseri mitingini de yorumlayan Özhan, geldiği mitinge yoğun ilgi olduğunu söyledi. Özhan, “Kayseri’den en az 3 milletvekili olduğunu ama bunun 4-5 vekile gitme potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Önceki dönem mitinglerinden daha fazla ilgi vardı, heyecan çok yüksekti. Eğer aynı miting hafta sonu şartlarında yapılmış olsaydı. En az 3 misli kalabalığı görebilirdik” dedi.

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekili ve Bünyan İlçe Başkanı Erhan Özhan KayseRadar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Siyasi Gündem’ programına katılarak moderatör Duygu Sarınca’nın sorularını yanıtladı. Meral Akşener’in mitinginde seçmenlerin kendi imkanlarıyla geldiğini vurgulayan Özhan, gün ve saati göz önüne alarak ilgiyi gayet iyi ve verimli gördüğünü söyledi. Özhan, “Önceki dönem mitinglerinden daha fazla ilgi vardı, heyecan çok yüksekti. Eğer aynı miting hafta sonu şartlarında yapılmış olsaydı. En az 3 misli kalabalığı görebilirdik. İktidar mitinglerinde gördüğümüz bazı kamu imkanlarının da olmadığı şartları burada göremediğimiz için tam katılım sağlanamadı. Bu şartlar ücretsiz tramvay seferleri, bedava otobüslerin kalktığı, belediye iştirakları, ücretsiz yeme içme imkanı sunan bir şart. Yani İYİ Parti teşkilatlarının ve İYİ Parti seçmeninin kendi bütçesiyle ortaya koyduğu bir miting kalabalığıydı. Saygı duyulması gereken bir kalabalık olarak görüyorum. İnancın  ve cesaretin yansıması olarak görüyorum ” dedi.

Kayseri’den en az 3 milletvekili çıkacağını söyleyen Özhan, “Geçtiğimiz seçimde 1 milletvekili çıkarmıştık. Bu seçimde Kayseri’den en az 3 milletvekili olduğunu ama bunun 4-5 vekile gitme potansiyelinin olduğunu düşünüyorum. Her kesimden insan kendini İYİ Parti logosuna yakın hissediyor” ifadelerini kullandı.

‘YAŞLI SİYASETÇİLERİN GENÇLERİ ANLAMASI GEREKİYOR’

Genç siyasetçiler, genç yüzleri görmek istediği kadar yaşlı siyasetçilerin de gençleri anlaması gerektiğini söyleyen Özhan, “Gencin geleceğine vizyon tutabilecek ileri yaşta bir profil olsa bile genç o kişiye tutunur. Gencin rahatsız olduğu siyasetçi tipi kimliğinde 65 yazan değil. Kimliğinde 40 yaş yazsa da fikir olarak, vizyon olarak, akıl olarak o gencin geleceğine bir engel teşkil eden siyasetçidir” diye konuştu.

‘İKTİDAR DEĞİŞMELİ’

İktidarın değişmesi gerektiğini belirten Özhan, “İktidar neden değişmeli aslında bunun uzun uzun cevapları var. Fakat sadece şunun için değişmeli bu iktidar geldiğinde doğan bir çocuk 22 yaşında yani bu iktidarla büyüdü neredeyse 2’inci oyunu kullanacak yani yerel seçimde oy kullandı. Şimdi genelde kullanacak. Sadece bu iktidarla büyüdü, sadece bu iktidarın perspektifinden baktı dünyaya. Hiçbir şey olmasa bile yeni bir dünya görüşü, yeni bir anlayışı, siyasal düşüncenin ortaya koyabileceği yeni ve daha demokratik bir düşünce yapısının da filizlenmesi için iktidarın değişmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

İktidarın 22 yılda neler yaptığını anlatan Özhan konuşmasının devamında, “22 yılda birçok anti demokratik uygulamanın yanında biz neler yaşadık? İktidarla PKK’nın masaya oturduğu dönemi yaşadık. FETÖ’nün iktidar imkanlarını kullanarak ülkede yaşadığını ve yaşattığını gördük, genelkurmay başkanlarının hapse atıldığını, PKK ile mücadele eden komutanların Ergenekon, Balyoz davalarında hapislere atıldığını gördük. Ülkücülere ‘Fatiha bilmez’ denildiğini gördük. Ülkücülerin bozkurt sembolünden dolayı ‘Biz hayvanlarla gezmiyoruz. Eşrefi mahlûkatla değil insanlarla geziyoruz’ diyerek ülkücülere Türk milliyetçilere hakaret edildiğini gördük. Biz bu iktidar döneminde hakareti gördük. Baskının zirvesini gördük. Artık insanların yeni bir söz söyleme vakti geldiğini düşünüyorum” sözlerine yer verdi.

‘BİZ İKTİDARDA OLDUĞUMUZDA ELEŞTİRİYE AÇIK OLACAĞIZ’

Millet İttifakı iktidara geldiğinde eleştiriye açık olacaklarını belirten Özhan, ”Bizim iktidarımızda biz eleştirilebileceğiz. Bizim karşımızdaki bir siyasi partide siyaset yapabileceksiniz. O siyasi partinin bayrağını sallayabileceksiniz. Ben İYİ Parti iktidarının bir siyasetçisi olarak karşımda başka bir partinin bayrağını salladığınızda sizin ailenizi araştırmayacağım. Nerede çalışıyor, onu işten mi atalım, İşten mi kovalım? Demeyeceğiz. Biz iktidara geldiğimizde karşımızda rahatlıkla siyaset yapabileceksiniz. Acaba demokrasi nasıldı, acaba eleştirmek nasıldı, acaba eleştirdikten sonra işten kovulmama durumu nasıl bir duygu, ben siyaset yaptığımda iş imkanlarına kavuşur muyum? Sorusu olmadan nasıl bir hayat sürülebilir. Bizim iktidarımızda farkına varacaksınız. Hürriyet olacak” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’de ağaçta asılı erkek cesedi bulundu

Kayseri’de sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar ağaçta boynunda...

Yabancı uyruklu iki kişi silahla vurularak öldürüldü

  Gevher Nesibe Mahallesi’nde bir apartmanın terasında meydana gelen olayda...

10. kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi

kattan atlayan genç kız yaşamını yitirdi Kayseri’de henüz bilinmeyen...

Motorine büyük indirim

Motorine büyük indirim Akaryakıt grubu ürünlerinden motorine bugün gece yarısından...

Kayseri’de kuvvetli yağış bekleniyor

  Meteoroloji 7’nci Bölge Müdürlüğü hava tahmin raporlarına göre Kayseri’de...
Exit mobile version