İYİ Partili Ataş, “AK Parti iktidarı döneminde bütün STK’lar resmen siyasallaştırıldı”

Site Kapak Fotoğrafı (25)

İYİ Partili Ataş, “AK Parti iktidarı döneminde bütün STK’lar resmen siyasallaştırıldı”

KAYSERİ, (BCC) – İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Sivil Toplum Kuruluşu’nun siyasete karışmamasını ve uzak durmasını belirterek “STK’ların siyasetten uzak durmasını, hangi iktidar olursa olsun arka bahçesi olmasından öteye o STK’ların kendi üyelerini kendi temsil ettiği grupların haklarını korumak için veya ne işle uğraşıyorlarsa onları daha çok geliştirmek için uğraşmalarını istiyoruz” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Ajans BGC mikrofonlarına konuştu. Sivil Toplum Kuruluşları hakkında açıklamalarda bulunan Ataş, AK Parti yönetiminde STK’ların siyasallaştığını dolayısıyla toplumun STK’lara karşı güveni kalmadığını belirterek, “Biz parti olarak STK’ların siyasete karışmamasını ve STK’ların siyasetten uzak durmasını, hangi iktidar olursa olsun arka bahçesi olmasından öteye o STK’ların kendi üyelerini kendi temsil ettiği grupların haklarını korumak için veya ne işle uğraşıyorlarsa onları daha çok geliştirmek için uğraşmalarını istiyoruz. Maalesef ki Türkiye’de AK Parti iktidarı döneminde 20 yıldır bütün STK’lar resmen siyasallaştırıldı. Bu siyasallaşmanın sonucunda da STK’lara toplumun hiçbir güveni kalmadı. Temsil ettiği toplumun sorunlarını da ne çözebiliyor ne de bir yere taşıyabiliyor. Onun başındakiler sadece kendi gelecekleriyle alakalı bir plan içerisinde kendi geleceklerini kurtarma peşinde birçoğu iktidarın 20 yıldır yalakası haline gelmiş durumda. Baktığını zaman eğer AK Partiliyseniz veya Cumhur ittifakını destekliyorsanız, her türlü imkâna sahipsiniz algısıyla giden bir süreç. Bu durum ne ülkeye bir yarar getirir ne de o sivil toplum kuruluşları üyelerine bir yarar getirir. Ne de kendilerine bir yararları olur’ diye konuştu.

‘1,5 SENE SONRA SEÇİM OLACAK VE BU İKTİDAR GİDECEK’

Türkiye ve Kayseri’deki gündemi ele alarak hükümete karşı eleştirilerde bulunan Milletvekili Ataş, “Bugün iktidar onlarda ama en geç 1,5 sene sonra seçim olacak ve bu iktidar gidecek. O zaman ne yapacaklar. Aynı şeyleri bizde onları görevden alarak ve kayyumlar atayarak. Değiştirmemi mi gerekecek? Bize yakın kişilerimi getirmemiz gerekecek? Bunlar doğru şeyler değil. Bunu iktidar çok kullandı halende kullanmaya devam ediyor. Kayseri’de de bunlar kullanıyor. Seçimlere gidip taraf olunuyor” dedi.

Exit mobile version