Fotoğraflı (38)
1:29

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Kılınç; “Dar gelirli çalışan 5 bin aileyi ev sahibi yapacağız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
 Melikgazi bölgesinde yapılması planlanan ev projesinden söz eden İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç; “5 bin tane tek katlı ev yapacağız. 95 metrekare kapalı alan 100 metrekare de bahçeden oluşan maliyeti de 750 bin TL olan evler olacak. Bu evleri dar gelirli asgari ücret ile çalışıp çocuğu olan, emekli olup evi olmayan insanlara vereceğiz ve bu evlere sahip olmak için Melikgazi bölgesinde yaşama şartı koşulacak. Valilikten destek alarak kamuoyuna açık alanda ev kuralarını çekeceğiz” dedi.

İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç, Kayseradar ve Radyoradar ortak canlı yayınında ‘Yol Açık’ programında Kayseradar Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram’ın sorularını yanıtladı.
Melikgazi bölgesinde planlanan ev projesinden söz eden İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Sedat Kılınç; “Ev projemizi 3 farklı bölgede yapacağız. İlk etapta hafif çelikten 5 bin tane tek katlı ev yapacağız. 95 metrekare kapalı alan 100 metrekare de bahçeden oluşan maliyeti de 750 bin TL olan evler olacak. Bu evlerin arsası belediye tarafından, alt yapısı belediye tarafından karşılanacak. Bu evleri dar gelirli asgari ücret ile çalışıp çocuğu olan, emekli olup evi olmayan insanlara vereceğiz ve bu evlere sahip olmak için Melikgazi bölgesinde yaşama şartı koşulacak. Valilikten destek alarak kamuoyuna açık alanda ev kuralarını çekeceğiz 10 bin kişi belirlendikten sonra çekilen kura sonuçlarına göre 5 bin aileyi ilk etapta ev sahibi yapacağız” şeklinde konuştu.13:19

0
be_enme
Beğenme
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
İYİ Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Kılınç; “Dar gelirli çalışan 5 bin aileyi ev sahibi yapacağız”