İYİ Parti Aday Adayı Özvarinli: “İnşaallah memleketin namuslu evlatları memlekete hizmet için vekil olur”

Fotoğraflı (44)

 

KAYSERİ (1HA – ÖZEL) – İYİ Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Hasan Sami Özvarinli, ideal bir vekilin dünyayı, ülkesini ve şehrini iyi okuyabilmesi gerektiğini ve buna göre yatırım yapması gerektiğini söyledi. Özvarinli, “İnşallah memleketin namuslu evlatları -hangi partiden olduğu önemli değil- memlekete hizmet etmek için milletvekili olur. Yolsuzluklar, arsızlıklar, utanmaz insanlardan memleket bir nebze olsun arınır. 2023 sonrasında insanlar pırıl pırıl hayallere koşan bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ederiz” dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Aday Adayı Hasan Sami Özvarinli, KayseRadar ve Radyoradar ortak yayınında Aday Ekranı programına konuk olarak Gazeteci Salih Zeki Çetin’in sorularını yanıtladı. Deprem bölgesindeki sahra hastanesinde bir süre başhekimlik de yapan Özvarinli, bu dönemde salgın hastalıklarla ilgili yaptığı açıklama nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın hakkında soruşturma açtığını anımsatarak, “Bu konuda devletim adına üzülüyorum. 20 yıllık bu iktidarın bizlere neler kaybettirdiğini görüyorum. Biz orada yanlış bir şey demedik. Orada ekoli ve koliform bakteri var dedik. Biz 1 Mart’ta tahlil gönderdik 6 Mart’ta sonucu geldi. Sularda bir bakteri var içmeyin, hastalarda inanılmaz miktarda hasta var salgın var dedik. Benden birkaç gün sonra Sağlık Bakanı suları içmeyin bölgede ki sularda mikrop var dedi. Ama ayın 17-18’inde benim çalıştığım hastaneyi bastılar Sağlık Bakanı yetkilileri ve bölgede ki OHAL’e bağlı personeller bütün evraklarımıza el koydular. Personelleri rencide ettiler. Bir şey bulamadılar. Sadece kayıtlar yanlış denildi. Evet yanlış olabilir çünkü kaydı tutan arkadaşlar tıbbı sekreter değildi. Liseye veya üniversite hazırlanan çocuklardı. Bizim hastane çok büyük bir nüfusa bakıyordu. Bu çocuk 20 hastanın kaydını tutuyorsa 10 tanesini tutamadı. Ben orada bir aya yakın hizmet verdim ne bir vali ne bir kaymakam ziyaret etmedi. Bir ülkenin valisi ve kaymakamı bile böyle davranıyorsa yazıklar olsun. Hiçbir şey diyemiyoruz. Daha sonra soruşturma açtılar hiç önemli değil, biz siyasi olarak soruşturmalara alışığız. Biz her türlü bedeli öderiz yeter ki vatandaşımız bir daha böyle bedeller ödemesin” şeklinde konuştu.

‘KAYSERİ’YE ESKİ GÜNLERİNİ GERİ GETİRMEK İSTİYORUZ’

Bir soru üzerine Özvarinli, muhalefetteki milletvekillerinin bu baskı ortamında ne yapıp ne yapmadığını değerlendirmenin herkesi hataya götüreceğini söyledi. Özvarinli, “Kendileri ellerinden geldiğince doğruyu söylediler. Çünkü çok baskın bir ortam var bende muhalefette olduğum için esas iktidar milletvekillerini konuşmak lazım. Kayseri’ye yapılmayanları konulmak lazım ben Kayseri’de şunu gözlemliyorum, Kayseri’de çok ciddi ekonomik gerileme var. Sanayi şehri dediğimiz Kayseri aslında köpürtülüyor. Ama bu sanayi şehri diyen bütün arkadaşları ben elinden tutup Konya’ya götürmek, Denizli’yi gezdirmek isterim. Sanayi şehri diyorlar ama biraz da bizi kandırıyorlar. İşin aslı öyle değil. Aynı siyasi iktidara oy veren bir memleketleriyiz. Aynı siyasi iktidar 94’den beri yerel belediyeleri kazanıyor. Kayseri ile kıyaslayın Kayseri mi ileri gitti yoksa onlar mı ileri gitti? Kayseri’de çok ciddi bir ekonomik gerileme var. Sanayi şehri Kayseri algısı yok olmak üzere. Millet sekizinci organize sanayisini doldurmuşken biz Kayseri’de şu anda Organize Sanayisinin 4’üncüsünü nereye yapılım diye konuşuyoruz. Bunların böyle olmasının sebebi büyük bir sermaye kaybı ve sanayide gerileme olduğu için. Ama biz bunu gidermek için milletvekilliğine talibiz. Kayseri’yi yeniden eski günlerine yani 1980-90’lı yıllarda Türkiye’nin sanayi şehirleri arasında parlayan bir yıldız olan Kayseri’yi eski ateşli günlerine geri getirmek istiyoruz. Çünkü bu sosyo ekonomik olaraktan da karşımıza çıkıyor. Bu sanayide ki ve ticarette ki gerileme sokağa da yansıyor. Kayseri nereden baksanız elinizde kalmış ve 90’lı yıllardan beri aynı zihniyetin yönetimiyle artık içinden çıkılmaz bir hale gelmiş bir şehirdir. Bunun makus tarihi ancak değişimle mümkündür. Gerek milletvekili gerek yerel yönetim” ifadelerini kullandı.

‘PIRIL PIRIL HAYALLERE KOŞAN BİR TÜRKİYE’Yİ HEP BİRLİKTE İNŞA EDERİZ’

İdeal bir vekilin dünyayı, ülkesini ve şehrini iyi okuyabilmesi gerektiğini vurgulayan Özvarinli, “İdeal vekil bir kere görgülü olmalı. Dünyayı ülkesini ve şehrini iyi okuyabilmeli ve bunlara göre yatırımları da ülkesi adına şehrine kazandırmayı hedef biçmelidir. Ama en önemli şey ideal vekil namuslu olmalı. Buradan seçmene söylüyorum namuslu insana oy verin. Namuslu insanlara temayülde oy verin. Biz namuslu insanların yanında saf tutacağız ve namuslu insanlar adına bu kavgayı yapacağız. Namuslu insanlardan yana taraf olun. Allah’ın ve milletin lanetlediği toplumlardan olmayın taraf olmak hem sizi hem evlatlarınızı kurtaracaktır. Bu seçim kesinlikle bu bakış açısındadır. İnşallah memleketin namuslu evlatları, hangi partiden olduğu önemli değil, memlekete hizmet etmek için milletvekili olur. Yolsuzluklar, arsızlıklar, utanmaz insanlardan memleketi bir nebze olsun arınır. 2023 sonrasında insanlar pırıl pırıl hayallere koşan bir Türkiye’yi hep birlikte inşa ederiz” diye konuştu.

Exit mobile version